Hlavní navigace

PX padá pod tíhou ztrát bankovních titulů

Miroslav Adamkovič

Převládající pesimismus si z hlavních trhů našel cestu i do Prahy.

Doba čtení: 1 minuta

Index PX odepsal 1,59 % a podílely se na tom zejména akcie obou bank, když Erste oslabila o 2,7 % a KB pak o 4,0 %. Ztrácely ale i další emise včetně CME či Pegasu Nonwovens, u nějž se mohly projevit zprávy o politickém napětí v Egyptě, kde výrobce netkaných textilií plánuje příští měsíc spustit svou první zahraniční linku. V růstu a tím i mazání obřího červnového propadu naopak pokračovaly akcie NWR. Dnes se na burze naposledy obchodovalo s akciemi AAA Auto, které hlaví trh opouštějí s cenovkou 24 korun, tedy nad výkupní cenou 23,3 Kč.

dan_z_prijmu

Rostoucí ceny ropy a náznaky politické krize v Portugalsku dnes patří mezi hlavní témata investorů na evropských burzách.

Hlavní indexy ztrácejí okolo 1,5 %, když se nedaří především bankovnímu sektoru a těžebním společnostem. Agentura S&P snížila rating bank Credit Suisse, Deutsche Bank a Barclays. Rezignace některých členů portugalské vlády se promítly do razantního růstu výnosů státních dluhopisů, což následně sráží akcie dvou největších portugalských bank o více než 12 %. Růst cen ropy se projevuje na akciích aerolinek, kde Lufthansa ztrácí takřka 4 %.

Našli jste v článku chybu?