Hlavní navigace

PX na půlročním minimu, Orco a AAA Auto před výsledky rostou

Miroslav Adamkovič

Neúspěch politických jednání v Itálii a pokles ceny tamních vládních dluhopisů byly zřejmě hlavní příčinou poklesu na evropských burzách. Kdo ztrácí nejvíc?

Doba čtení: 1 minuta

Neúspěch politických jednání v Itálii a pokles ceny tamních vládních dluhopisů byly zřejmě hlavní příčinou poklesu na evropských burzách. Ztrácejí takřka všechny hlavní sektory, přičemž největší poklesy zaznamenávají banky, pojišťovny a telekomy. Přesto se i dnes našly výjimky, a to paradoxně včetně Mediasetu ovládaného Silviem Berlusconim, který přidal 6 % i přes zprávu, že poprvé ve své historii nevyplatí dividendu.

Na klesajícím trendu pražské burzy nic nezměnilo ani středeční obchodování. Tříprocentní pokles akcií pojišťovny VIG a menší ztráty obou bankovních titulů vedly k poklesu indexu PX o 0,69 % na půroční minimum. Menším emisím se většinou dařilo, ztrátám se ale neubránily tradiční cyklické tituly CME a NWR.  Zítra oznámí výsledky loňského hospodaření společnosti AAA Auto a Orco, které dnešní seanci zakončily na prvních dvou místech.

Našli jste v článku chybu?