Hlavní navigace

PX mírně roste navzdory pesimismu v Evropě, NWR +13 %

Miroslav Adamkovič

Evropské burzy nenavázaly na včerejší růst a hlavní indexy tak klesají. Nejhůře si mezi sektory vedou pojišťovny následované potravinářskými společnostmi.

Doba čtení: 1 minuta

Evropské burzy nenavázaly na včerejší růst a hlavní indexy tak klesají.  Nejhůře si mezi sektory vedou pojišťovny následované potravinářskými společnostmi, naopak v zisku jsou francouzské automobilové tituly včetně Renaultu a Michelinu. Německá zdravotní firma Fresenius Medical Care ztrácí přes 8 % poté, co americká vláda navrhla omezení plateb v rámci programu Medicare. Negativní doporučení zřejmě přispělo k tříprocentnímu poklesu akcií německé Telefoniky a podobné ztráty zaznamenávají také energetické tituly E.on a RWE.

Index PX se podobně jako včera nijak neřídí v Evropě převládajícím trendem a jeho zisk 0,56 % patří mezi nejlepší výsledky dne. Podíl na něm má zejména více než tříprocentní růst akcií ČEZ, kterému pomohlo příznivé investiční doporučení. Skok o 13 % si připsaly akcie NWR, které tak smazaly část červnového propadu a proti pátečnímu závěru jsou již o pětinu silnější. Vysokou volatilitu od zveřejnění pátečních výsledků potvrzují akcie Tatry Mountain Resorts, které dnes přidaly přes 3 %. Nedařilo se naopak Erste Bank, která dnes oznámila podmínky emise nových akcií, která má nahradit část splacené státní pomoci.

Našli jste v článku chybu?