Hlavní navigace

PX mírně roste navzdory pesimismu v Evropě, NWR +13 %

2. 7. 2013
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Evropské burzy nenavázaly na včerejší růst a hlavní indexy tak klesají. Nejhůře si mezi sektory vedou pojišťovny následované potravinářskými společnostmi.

Evropské burzy nenavázaly na včerejší růst a hlavní indexy tak klesají.  Nejhůře si mezi sektory vedou pojišťovny následované potravinářskými společnostmi, naopak v zisku jsou francouzské automobilové tituly včetně Renaultu a Michelinu. Německá zdravotní firma Fresenius Medical Care ztrácí přes 8 % poté, co americká vláda navrhla omezení plateb v rámci programu Medicare. Negativní doporučení zřejmě přispělo k tříprocentnímu poklesu akcií německé Telefoniky a podobné ztráty zaznamenávají také energetické tituly E.on a RWE.

Index PX se podobně jako včera nijak neřídí v Evropě převládajícím trendem a jeho zisk 0,56 % patří mezi nejlepší výsledky dne. Podíl na něm má zejména více než tříprocentní růst akcií ČEZ, kterému pomohlo příznivé investiční doporučení. Skok o 13 % si připsaly akcie NWR, které tak smazaly část červnového propadu a proti pátečnímu závěru jsou již o pětinu silnější. Vysokou volatilitu od zveřejnění pátečních výsledků potvrzují akcie Tatry Mountain Resorts, které dnes přidaly přes 3 %. Nedařilo se naopak Erste Bank, která dnes oznámila podmínky emise nových akcií, která má nahradit část splacené státní pomoci.

Autor článku

Autor je analytikem Komerční banky.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).