Hlavní navigace

Vlákno názorů k článku Psychologie v tradingu: Na co si dát pozor? od Skrblík - Ale ano, je. Jen minimum obchodníků má zájem...

 • Článek je starý, nové názory již nelze přidávat.
 • 7. 6. 2013 19:33

  Skrblík (neregistrovaný) ---.eurotel.cz

  Ale ano, je. Jen minimum obchodníků má zájem prodat komoditu, kterou vyprodukovali nebo naopak ji spotřebovat potřebují, či např. konvertovat měnu, aby na ni mohli nakoupit zboží. Ostatní obchodují pro obchodování, chtějí na tom vydělat a to se jim více či méně daří.

  Bavil jsem se s jedním vášnivým sázejícím sportky a ten mě zasvěcoval do různých rozpisů číselných kombinací. Když konečně skončil, řekl jsem mu, že pravděpodobnost výhry je pro jakoukoliv kombinaci stejná a že klidně může vsadit čísla 1 2 3 4 5 6. Nevěřil, takto za sebou to přece nemůže vyjít. Prostě holý fakt odmítl přijmout.

  Přesto i ve sportce lze vyhrávat o něco více než ostatní (zdůrazňuji více, nikoliv častěji) - stačí sázet čísla, která ostatní sázejí méně často.

  Pro trading platí totéž - stačí zjistit, jak uvažují ostatní a "sázet" proti nim. Takto úspěšný ale nebude drobný trader, nýbrž velká makléřská společnost, protože právě ta má informace, jak jejich klienti uvažují (nebo je nasměruje, jak uvažovat mají).

 • 13. 6. 2013 18:28

  Tomas (neregistrovaný) ---.207.85.static.bluetone.cz

  "Přesto i ve sportce lze vyhrávat o něco více než ostatní (zdůrazňuji více, nikoliv častěji) - stačí sázet čísla, která ostatní sázejí méně často." - Nesmysl, pravdepodobnost je porad stejna, na rozdil od trhu je losovani nezavisle na psychologii ucastniku.

  Kolik v trzich vydelavas, kdyz tomu tak rozumis? :)

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).