Hlavní navigace

První ostrý týden letní okurkové sezóny na finančních trzích

30. 6. 2014
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Ještě než na globálních trzích začne pravá okurková sezóna, je třeba si odkroutit pár důležitých ekonomických čísel. Z pohledu makro dat se to podstatné z první poloviny prázdnin odehraje během tohoto týdne.

Zde je lehký výčet toho, co nás čeká: inflace v eurozóně za měsíc červen, indexy podnikatelských nálad v průmyslu a službách (v USA a v EMU), zasedání ECB a zlatý hřeb na konci týdne – červnové statistiky z amerického trhu práce.

Ačkoliv každá z výše uvedených událostí na sebe může strhnout pozornost trhů, tak vzhledem k tomu, že to rozhodující zasedání ECB se odehrálo již na počátku června a že německá inflační data již lehce napověděla, jak může inflace v eurozóně skončit (asi výše), tak pozornost se zřejmě bude ubírat spíše k americkým statistikám.A jak by to mohlo v tomto případě dopadnout? Podle našich odhadů vcelku dobře. Náš odhad červnového indexu podnikatelské nálady v průmyslu (ISM) říká, že by mohlo dojít k jistému nárůstu optimismu ve srovnání s květnem (s čímž trh prakticky nepočítá), přičemž pokud jde o trh práce, tak naše predikce vidí v souladu s trhem přírůstek nových pracovních míst nad úrovní 200 tisíc. Taková čísla by mohla pomoci dolaru výše stejně jako výnosům dluhopisům a eventuálně i některým rizikovým aktivům (spíše akciím než rizikovým dluhopisům či komoditám).

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).