Hlavní navigace

Názor k článku Propastné rozdíly průměrné mzdy a kupní síly od anonym - Vzdělání je opravdu mnohdy potupou. Nač je mi...

  • Článek je starý, nové názory již nelze přidávat.
  • 21. 3. 2008 12:50

    anonymní
    Vzdělání je opravdu mnohdy potupou. Nač je mi dílo A. Jiráska, když ve své práci o něj nezavadím? Pro všeobecný rozhled? To se mi pak ale do hlavy nevejdou jiné, důležitější věci.Nebo jazyk. Od toho tu jsou překladatelé a pokud mi můj zaměstnavatel pocházející z ciziny není schopen koupit vokna nebo office v české lokalizaci, tak je to bordel. Za socíku se aplikovala "dělba práce" a bylo a i dnes je lepší, když všichni neumí všechno, ale každý tu svoji specializaci. Ale zato na výtečnou. Taky určitě nerozumíte opravě svého auta, výstavbě dálničního mostu či chovu slepic na panelákovém balkoně a pochybuji, že kdyby vás tomu /a mnohým dalším pro vás zbytečnostem/ někdo chtěl učit, že byste to neoznačil za potupné.
    Vzdělávání jen mnohdy zbytečně zvyšuje cenu práce a je to zlatý důl pro různé "univerzity", kterých se tu po převratu vyyrojilo jak hub po dešti. Že její absolventi nemohou najít na trhu práce odpovídající uplatnění, tak se uměle vytváří různá vzdělávací zařízení. Pokud školy chrlí absolventy a soukromý sektor je již nepojme, nacpou se do státního. A zde by se měly naopak stavy snižovat. Ale snižují se někde úplně jinde, kde je to nejméně zapotřebí. Když si pak jdete pro řidičák nebo na sociálku pro vyúčtování, tak stojíte frontu jak trotl a o 5 minut přetáhnete parkování a již máte od "vzdělaného" strážníka botičku nebo vám jiný "vzdělaný na jeřábnické práce" auto naloží na plošinu a odveze za město na centrální parkoviště. Tak takovéto "vzdělané" lidi opravdu nepotřebujeme. Už jste si někdy všimli, že "vzdělaní" lidé místo aby vám pomohli či dělali něco užitečného, život ostatním spíše komplikují a dělají víceméně zbytečnosti, bez kterých jsme se ještě nedávno s klidem obešli?
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).