Hlavní navigace

Projev Janet Yellen jako nejdůležitější událost dne

14. 2. 2017
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

 Autor: Shutterstock
Hlavní pozornost trhů se dnes bude soustředit na šéfku Fed Janet Yellen, která ve svém půlročním projevu bude hodnotit stav americké ekonomiky. U

Hlavní události

Dnes bez zásadních firemních zpráv.

Západoevropské akcie otevřou pravděpodobně v mírných ztrátách.

Makroekonomický kalendář dnes nabízí průmyslovou výrobu a HDP v eurozóně a bude zveřejněn i předstihový ukazatel ZEW z Německa. Ve Spojených státech bude publikován index optimismu malých a středních podniků a ceny průmyslových výrobců.

Výsledky hospodaření dnes v Evropě zveřejní automobilka Rolls-Royce nebo banka Credit Suisse. Ve Spojených státech to bude například pivovar Molson Coors.

Analytici Société Générale snížili doporučení na Držet pro francouzskou farmaceutickou společnost Ipsen.

Obchodování na zámořských trzích

Americký index S&P 500 vylepšil svoje historické maximum o další půl procento. S výjimkou telekomunikačních společností se dařilo napříč všemi sektory. Nejvíce se o nový rekord zasloužily akcie finančního sektoru, které vzrostly o 1,1 % a kterým do jisté míry pomohly i mírně rostoucí výnosy státních dluhopisů. Jedno procento si připsaly průmyslové podniky. Z údajů poskládaných agenturou Bloomberg vyplývá, že současné ocenění amerického trhu (myšleno dle S&P 500) se nachází již na trojnásobku účetní hodnoty, což je nejvíce od roku 2004. To indikuje, že trh je nadhodnocený vůči svým dlouhodobým průměrům a prostor pro další růst je limitován.

skoleni_4_3

Asijské akcie korigují růst z předchozí seance. Nepřekvapí, že mezi nejvíce klesajícími jsou japonské akcie, které přišly o 1,1 %. Ztráty ostatních regionálních indexů se pohybují do půl procenta.

Hlavní pozornost trhů se dnes bude soustředit na šéfku Fed Janet Yellen, která ve svém půlročním projevu bude hodnotit stav americké ekonomiky. Uvidíme, do jaké míry nastíní další kroky v měnové politice a zda potvrdí očekávané trojí zvýšení úrokových sazeb v letošním roce podle mediánu odhadů jednotlivých centrálních bankéřů. Trh s touto alternativou počítá pouze s 25% pravděpodobností, nejvíce očekáváné je dvojí zvýšení, kterému trh dává třetinovou pravděpodobnost. Náznaky rychlejšího utahování měnové politiky ze strany Fed by se zřejmě promítly minimálně na krátkodobých korekcích akciových trhů.

Autor článku

Autor je analytikem Komerční banky.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).