Hlavní navigace

Názory k článku Proč třeba zrovna vám nezvýšili poúrazovou rentu od 1. října 2018?

Článek je starý, nové názory již nelze přidávat.

 • 4. 12. 2018 10:41

  Nesrozumitelné pojednání (neregistrovaný) 83.167.225.---

  No, jo pan právník je milionář, tomu se to vykládá. Kdyby byl IND za sedm tisíc, to by mu nebylo do zpěvu.

 • 4. 12. 2018 18:29

  Autor článku (neregistrovaný) ---.193.broadband4.iol.cz

  Co napsal autor asociálního? Co napsal autor proti invalidním důchodcům? (Pokud jste našel chybu, je k jejímu nahlášení redakci je určen speciální link na konci článku.) Pokouší se, zjevně marně, protože nadále padají otázky pramenící z jejího nepochopení, poněkolikáté vysvětlit právní úpravu a její nedávné změny. (Víte, ono je to těžké, když se několikrát napíše - nejen na Měšec.cz, i jinde jiní lidé, že přepočet rent k 1. 10. 2018 se týká toliko uchazečů o zaměstnání a stěžují si lidé, kteří uchazeči o zaměstnání nejsou, že jim nic přepočteno nebylo, tak je to už fakt doslova na palici, jak se říká, to pak vzdávám veškeré své osvětové a didaktické snahy...) Nadávat autorovi nikomu nepomůže (vaši rentu jsem nestanovil a koneckonců změna od 1. 10. 2018 je veskrze pozitivní pro poživatele náhrad, takže opravdu nevím, co chcete..., zkuste třeba dříve než napíšete příspěvek do diskuse si článek přečíst a celý), ani si stěžovat na Měšec.cz, to vás mohu odkázat i na lampárnu Masarykova nádraží. Výpočet renty si každý mohl nechat vysvětlit od své pojišťovny a po případné poradě s právníkem nebo jiným znalcem problematiky (třeba odbory poskytují bezplatné právní zastoupení svým členům) žalovat zaměstnavatele, pokud mu byla nesprávně vypočtena. Dehonestování autora článku rozhodně vaši sociální situaci nevylepší, možná psychickou, že si ulevíte, to možná ano, ale nic víc. Konkrétní stížnosti směřujte na již uvedená místa. Máte-li obecnou kritiku právní úpravy náhrad, směřujte ji např. na MPSV, obraťte se s náměty na změnu na svého poslance, napište o svém případu ombudsmanovi atp. Podobnými příspěvky zde však ničeho nedosáhnete. Pokud jste opravdu poškozen pracovním úrazem a váš ID je toliko oněch 7000 Kč, tak právě renta vám má dorovnávat příjem. Pokud tomu tak není, stala se někde chyba. Podobnými výlevy zde ji nenapravíte.

 • 4. 12. 2018 14:28

  cecilie (neregistrovaný) ---.inext.cz

  Je to opravdu všechno TAK složité........mě vypočítali průměrnou mzdu podle ostatních spolupracovní­ků...jen nechápu,jak to mohli udělat,když já měla vyšší třídu a příplatek,který oni ne?????A nikdo jiný(se mnou srovnatelný)tam není????Co pak????

 • 4. 12. 2018 18:53

  Autor článku (neregistrovaný) ---.193.broadband4.iol.cz

  Pravděpodobně byl vůči vám uplatněn postup dle ust. § 271b odst. 4 zákoníku práce resp. předchozí korespondující (v jiných ustanoveních formálně zakotvené, ale věcně stejné) právní úpravy. Je to poměrně přísný postup vůči poškozenému. Proto jste se mu měla bránit, pokud byl nedůvodný. Ale jak už jsem odpověděl jinému čtenáři před vámi, zde svůj problém nevyřešíte. V odpovědi jinému čtenáři najdete základní návod, kam se obrátit při řešení svého problému. - Vysvětlení žádejte u pojišťovny, soudní cestou se braňte žalobou proti zaměstnavateli (pojišťovna bude vedlejším účastníkem řízení). Doplnění, upřesnění právní úpravy legislativní cestou, aby nebyla případně nepřiměřeně přísná, žádejte např. na MPSV, oslovte svého poslance, aby přišel s návrhem novely zákona, žádejte pomoc u ombudsmana atp. Ale my vám rentu nepočítali, a tak vám ji ani nepřepočteme. Nevím, kdy čtenáři pochopí, že podobné články jako publikuje Měšec.cz mají za úkol obecnou osvětu, informovanost, ale konkrétní řešení problémů je třeba provést jinde, ne v internetové diskusi. Diskutovat můžeme např. o tom, zda je něco dobré nebo špatné, jak to vylepšit, ale ne řešit stížnosti a jednotlivé případy.

 • 6. 12. 2018 13:42

  cecilie (neregistrovaný) ---.inext.cz

  Autore,já čtu VŠECHNY články s touto tématikou....a můj dotaz spíš směřoval k lidem,kteří zažili něco podobného a mají s tím zkušenosti.Než něco začnu řešit s institucemi(a oficiálně)mám dojem,že bych o tom měla dopředu něco vědět.....a vážně si nemyslím,že by mi tu(zdarma)poradil nějaký odborník...asi tak

 • 6. 12. 2018 14:18

  Autor článku (neregistrovaný) ---.193.broadband4.iol.cz

  Tak patříte k těm uvážlivým, ale opravdu mnoho lidí jen křičí na internetu (nebo si stěžuje v dopisech redakci) a reálně svůj problém neřeší. Dnešní další článek - z 6. 12. - věnovaný další judikatuře k rentám měl být poslední vysvětlující a pak už jen aktuální informace o valorizaci pro rok 2019, takže tedy přece jenom ještě 1 vysvětlující článek nabídnu, který shrne počítání rent - všechno, co jsme si doposud o tom řekli (s odkazy na jednotlivé články) - všechny možné způsoby a alternativy a pak už osvětu v této věci vzdávám. Protože, jak je v prvním kritickém příspěvku v této diskusi - prý nesrozumitelné pojednání... Jestli tedy někdo nechápe problematiku asi po cca 5 letech, co se jí na Měšci.cz věnuji, tak pokud je to moje chyba, může hledat vysvětlení jinde (musím psát populárně, pokud jde o odborná pojednání, těžko by je však kritici zvládli, když nezvládnou mé články, pak doporučuji články svého ex-spolužáka z fakulty a kolegy dr. Mikysky, který se zabývá ve své praxi zastupováním poškozených zaměstnanců ve sporech se zaměstnavateli). Já se však obávám, že to, že někdo článku nerozumí, ještě neznamená, že jde o nesrozumitelné pojednání, obávám se, že problém - chyba je na straně kritika a ne mojí. Na konkrétní otázku jsem schopen dát konkrétní odpověď (vy třeba zmiňujete určitý problém, tak vás odkazuji na příslušné ustanovení zákoníku práce, že nejde o nějakou zhůvěřilost, ale možná oprávněný postup, pokud není oprávněný, musí to přezkoumat soud), ale výkřiky o nesrozumitelném pojednání, aniž by kritik uvedl, co nechápe, jsou vizitkou právě kritika. Až dosud jsem se na dopisy zaslané redakci snažil odpovídat. (Ostatně jsou formulovány slušněji a věcněji než příspěvky do diskuse.) Takže pokud to pan šéfredaktor přijme - článek o valorizaci rent pro rok 2019 udělám dvoudílný - jedna část o valorizaci samé, druhá shrne komplet stanovování rent, tedy jejich výpočty před výpočtem valorizace.
  Richard W. Fetter
  P. S. Nemusíte mne oslovovat autore, byť pod tímto nickem přispívám do diskuse, mé jméno je přece zřejmé, když je uvedeno pod článkem...

 • 7. 12. 2018 20:39

  cecilie (neregistrovaný) ---.inext.cz

  A-ha....tak vy jste se urazil kvůli tomu,že píšu o složitosti???Ale to nebylo myšleno na článek(naopak,já takové články vítám-z důvodů,které jsem už popsala)a dokonce mám všechny vaše vytištěné a uložené......ta složitost se týkala MÉ situace-ne vašeho vysvětlování.

 • 7. 12. 2018 20:41

  cecilie (neregistrovaný) ---.inext.cz

  Ještě dovětek....vy jste mě ani neoslovil,přestože mám napsáno moje jméno u příspěvku(jí vás aspoň oslovila jako autora-je na tom něco neslušného?)

 • 4. 12. 2018 22:48

  Eva (neregistrovaný) ---.net.upcbroadband.cz

  Zajímalo by mě, jestli opravdu platí, že pokud je člověk evidován na ÚP před rokem 2007, tak k přepočítání renty nedochází. Pročetla jsem předchozí články, ale odpověď jsem nenašla - pokud jsem tedy něco nepřehlédla. Jedná se o situaci, kdy je pobírající náhrady ztráty na výdělku v evidenci ÚP od r. 5/2000, kdy byla min.mzda 4000 a po dotazu na pojišťovně ohledně přepočtu bylo odpovězeno, že pro náhrady před r.2007 změna platit nebude. Díky za případnou odpověď.

 • 6. 12. 2018 18:44

  Autor článku (neregistrovaný) ---.193.broadband4.iol.cz

  Z příslušné novely ZP nic takového nevyplývá. Zajímavý právní názor. Ačkoliv nejspíš nesprávný. Můžete ho prosím upřesnit? Dejte mi více informací. Prosím, zašlete do redakce mail a označte, že je to urgentní pro autora Richarda W. Fettera. Znát právní úpravu je náročné, ale znát judikaturu, takřka nemožné. Nastuduji, dám vědět.

 • 12. 12. 2018 8:20

  Jenny (neregistrovaný) ---.nat.epc.tmcz.cz

  Já mám nemoc z povolání od roku 1996 a prý se mě novela zakoníku práce 181/2018 netýká z důvodu toho,že v té době právně neexistovala minimální mzda,ale pravděpodobný výdělek,což se mi zdá směšné,absurdní­.Novela se týká až od roku 2007.To mi bylo sděleno od paní mzdové účetní z Kooperativy.

 • 12. 12. 2018 10:40

  Hana (neregistrovaný) 213.194.195.---

  Dobrý den, chtěla bych se zeptat jak je s to s výpočtem renty u tzv. STOP výdělku, jak se bude chovat renta, když je výdělek je o 200 Kč vyžší než spop výdělek. Jaký bude postup výpočtu renty od 1.1. 2019.
  Jaký bude výpočet, když skončím u zaměstnavatele a půjdu na ÚP v návaznosz na min. mzdu. Děkuji za yysvětlení

 • 8. 1. 2019 13:50

  felix (neregistrovaný) 89.24.242.---

  beru příspěvek za službu

  beru poúrazovou rentu

  pokud bych šel na úřad práce nedostanu nic protože beru příspěvek za službu a tím pádem mi řekli že při výdělku 0 nemám nárok na poúrazovou retu, pojištění 3% si ze mzdy platím,

  změnilo se něco na mím případu od listopadu 2018 ????????

  v práci se výhledově bude propouštět a rentu utratím za poplatky, pokud neseženu práci půjdu asi po žebrotě

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).