Hlavní navigace

Názory k článku Proč české akcie padají rychleji než americké?

 • Článek je starý, nové názory již nelze přidávat.
 • 20. 10. 2009 14:05

  Dupree (neregistrovaný)
  Nevymenuje ale autor pouze jeden stereotyp za druhy? Misto "my mali Cesi jsme radi, ze nas ostatni berou" nam nabizi "ti velci nam chteji jenom ublizit a kradou nam nase rodinne stribro" (pricemz u toho stribra se implicitne ocekava obrovska hodnota, kterou si my porad nechceme plne uvedomit)...?
 • 20. 10. 2009 14:07

  benzin (neregistrovaný)
  To bych ani nerekl. On netvrdi ze ostatni jsou zly vlci. Ale naopak tvrdi ze sve vlky si samy vychovavame tim ze sme ovce.
 • 20. 10. 2009 14:55

  TM (neregistrovaný)
  Článek přesně vyjádřil i můj názor - děkuji, že se neschováváte za průměrnost.
 • 21. 10. 2009 15:17

  Paly (neregistrovaný)
  ... ale považuji za potřebné zdůraznit jednu část článku:

  Proto radím, pokud jste vlci a ne ovce, každou takovouto zprávu si důkladně analyzujte a pokud zjistíte, že hospodářské výsledky firmy jsou standardní, objemy obchodů nevýrazné, sektor, kterého se akcie týkají, nevykazuje žádné výrazné výkyvy, tak zde uplatňujte zásadu, při doporučení analytiků „prodat“ nakupujte a při doporučení „koupit“ jsou možná akcie na vrcholu, tak prodejte. Ale pozor! Než se tak rozhodnete, zjistěte, v jakém intervalu se hodnoty akcií v poslední době pohybovaly, a zda tato doporučení nemohou mít reálný základ.
 • 22. 10. 2009 7:12

  Deinator (neregistrovaný)
  Zajímavě napsaný článek, ale autor zapomíná, že ono naše stříbro v podobě velkých společností vedli lidé bez zodpovědnosti, kteří hleděli na vlastní zisky místo na blaho společnosti. Jak jinak si vysvětluje, že naše banky byly prodejné až po oddlužení státem? Já jsem naopak rád, že se stát zbavil "svých" firem, do kterých po volbách politici dosazovali své lidi, často bez ekonomického vzdělání....Jeden případ za všechny - Gross - nádražák, který za svoje politické umění dostal v akciích 300 mil.
  Proč se nevrátit do stavu, kdy se stát pouze stará o občany s malým administrativním aparátem a podnikání nechá svobodným občanům?
  Ps. navíc je doba internetu a nikde se nepíše, že by díky internetovým aplikacím ubylo úředníků...
 • 23. 10. 2009 8:08

  Evík (neregistrovaný)
  A čím je v civilu s. Topolánek ?

  PS: jestli máte možnost dělat s Internetem a s počítačovými programy vůbec, tak asi víte, že sice na jednu stranu práci ulehčují, na druhou stranu přidělávají a komplikují. Pokud ve fabrice působila např. za socíku 1 mzdová účetní, tak dneska /i díky nové, "kvalitní" polistopadové legislativě/ je tam celé oddělení, které má vedoucího pokud možno nazvaného nějak anglicky, analytika, výkonného prezidenta, uklízečku, aiťáka a já nevím co ještě. Úředníků ubýt nemůže, protože když si přečtete nové zákony, tak jsou jimi přímo vytvářeny. A personální audity, kde je předem je stanoveno, že se 10 % pracovníků musí vyházet s tím, že stávajícím žádná práce neubyde, a ti, kteří zůstali, se v tom pak plácají a nestíhají a po roce nefunkčnosti se přijme ještě vyšší počet lidí, aby to mohlo fungovat aspoň tak, jak to fungovalo před auditem, není řešení. Podívejte se např. na agendu řidičských průkazů či evidenci vozidel, její přesun od policie "do civilu". Pár lidí od policie přešlo, dost jich odešlo, protože mají královskou výsluhu a zbytek se musel nově nabrat. Na evropskou unii, kdy obec nepořídí bez dotace ani nový odpadkový koš na náměstí. Všude samé výkazy, hodnocení, tabulky, projekty, prezentace. Přestaňme vybírat daně, přestaňme dělat výběrová řízení, přestaňme vést řidičské průkazy a občanky, pak bude moci ubýt úředníků. Ale to pak tady bude Klondyke.
  Nebudu asi daleko od pravdy, když plácnu, že na korunu dotace se spotřebují dvě koruny práce úředníků, co dotaci vymyslí, zprostředkují, ošetří, zkontrolují, vyhodnotí ... Kdyby tu po listopadu 89 nezačal fungovat tak složitý byrokratický systém, tak tady mohlo být už dávno všecho zlaté. jenže co s těmi úředníiky? Je to takhle nastaveno a pokud pro ně vymyslíme náhradní práci např. stavbu nových potřebných bytů, tak je nikdo nebude schopen zaplatit.
  Vše začíná v Praze, a to nejen u státní správy, ale i u soukromých společností. Podívejme se na obrovský nárust různých Office center k pronajmutí, jak se rychle zaplnila. A odtud, aby to nevypadalo, že tam jsou zbytečně, vymýšlí za vysoké platy různé nesmysly, kterými úkolují venkov. Venkov má jiné starosti než aby hlášení bylo podáno v pátek 23.10. do 12:00 a když ho podá v pondělí ve 14:30, je to hrozný průšvih. Ve čtvrtek a v pátek se mnohde v Praze stejně nepracuje a výsledky toho hlášení bude někdo v Praze potřebovat až za měsíc, ale ještě pravděpodobnější je varianta, že když hlášení nedojde vůbec nebo nebude správně a pravdivě zpracováno, stejně se nic závažného nestane, svět nespadne a litr benzínu určitě nebude stát 17 korun.
 • 23. 10. 2009 21:59

  Jarmila (neregistrovaný)
  "na korunu dotace se spotřebují dvě koruny práce úředníků, co dotaci vymyslí, zprostředkují, ošetří, zkontrolují, vyhodnotí ... "
  Proč ta skromnost? Na korunu dotací je třeba práce ouřadů minimálně za 10 Kč. Pokud jde o dotace z Bruselu, pak je na Euro dotací nutná práce ouřadů minimálně ve výši 20 Euro.
  Hlavně, že jsme v r. 1989 kritizovali komunisty za byrokratický stát! Měli bychom se jim omluvit, O tomhle bordelu, co jsme tu po nich nastolili, se jim ani nesnilo!
 • 22. 10. 2009 10:17

  Mudron (neregistrovaný)
  Nehlede na to, jak na sebe pohlizi Cesi, je faktem, ze ceske akcie padaji rychleji nez americke? Nebo to je zase jen pohled Cecha? Objektivne srovnanim pohybu indexu za popsledni dva roky, nezda se tam byt velky rozdil. Nebo si chce nekdo vzit za priklad pohyb akcii Goldman-Sachs (spatne napsane v clanku), ze 200 na 50 zpet na 200? A i kdyby nakonec ty ceske pdali objektivne rychleji, tak neni to jen dusledek spekulativnejsi povahy investic v malem trhu? Celkove mam pocit, ze clanej je nazvany nejak, a autor pise o necem uplne jinem.
 • 22. 10. 2009 15:10

  Jarmila (neregistrovaný)
  Proč české akcie padají rychleji než americké?
  Odpověď na otázku je jasná: protože v Čechách se na burze obchoduje s akciemi 8 nebo takového nějakého počtu firem. Když jedna spadne o 1%, jde do kopru celá burza.
  Copak nám v tomto státě ještě něco patří??
  Možná tak blbost, ta je věčná a je jí všude dost.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).