Hlavní navigace

Názor k článku Přídavky na děti 2018: Více peněz pro více lidí od Jarmila - Pokud se dobře pamatuju, tak převod výplaty sociálních...

Článek je starý, nové názory již nelze přidávat.

  • 24. 10. 2017 8:35

    Jarmila (neregistrovaný) 93.91.51.---

    Pokud se dobře pamatuju, tak převod výplaty sociálních dávek se dělal proto, aby se jejich výplata sjednotila a aby se dávky nedublovaly. Jak vidno, moc se to nepodařilo, takže jsme pořád v situaci, kdy nefachčenkové mají vyšší příjem než ti, co pracujou, třebas za minimálku. Pak nutíme pracovat invalidy, odebíráme jim invalidní důchody, a zdraví nefachčenkové jsou vysmátí jako lečo, protože oni jsou přece ti dyškrymynovaný, co je nikdo do práce nevezme, Už se ale nemluví o tom, že dělají všechno proto, aby pracovat nemuseli (a abychom jim nekřivdili, i mezi majoritou je skupina nefachčenků). Takže postupně zavádíme systém, kdy budeme brát těm, co pracujou, a cpát zdroje těm, co se jim dělat nechce? No potěš koště, tak to komunisti měli zmáknutý trochu jinak: taky nejdřív propagovali právo na práci, ale pak poznali, že je hodně lidí, kterým se pracovat nechce, tak zavedli všeobecnou pracovní povinnost. Těm, co se pracovat nechtělo, to aspoň ztížilo zivot. I tak byly vrstvy lidí, co se pohybovali na hraně, i za předchozího režimu existovali vexláci, prostitutky, kšeftaři s kdečím. Ale hodně dnešních nefachčenků prostě muselo pracóvat, i za cenu velké fluktuace, a protože byli prakticky nevzdělaní, dělali jen pomocné a nekvalifikované práce. Ty ale byly tehdy slušně honorované, takže byla vrstva lidí, co jim nějaké vzdělání totálně viselo u zadele.

    No, ale byly volby. A pokud jsem dobře četla Babišovu knížku, tak jeho snem je donutit nefachčenky pracovat a dosáhnout stavu, kdy pracovat se bude vyplácet. Jsem na to zvědavá. My sem přece nepotřebujeme lákat nějaké nevzdělané imigranty, my tu máme vlastních nevzdělaných nefachčenků dost a sami si s nimi neumíme poradit.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).