Hlavní navigace

Vlákno názorů k článku Při ztrátě zaměstnání vystačí pětina lidí s penězi jen měsíc od xls - Finanční gramotnost souvisí s rozumovou úrovní lidí, která...

 • 27. 9. 2019 11:31

  xls (neregistrovaný) 125.27.36.---

  Finanční gramotnost souvisí s rozumovou úrovní lidí, která by si bohužel zasloužila lepší hodnoty. Ale s tím se toho asi moc neudělá.

  Jinou otázkou je, že skoro všechny články nabádají k různým nesmyslům, jako penzijní spoření od 20, pravidelné měsíční úspory, investice do fondů, které vám sežerou část příjmů jakože na odloženou spotřebu, ve skutečnosti ale jen vykrmují různé finanční instituce a poradce (ono už jít se poradit o financích s finančním poradcem je nebetyčná blbost, protože to není poradce, ale prodejce).

  Spíš než spoření za každou cenu doporučuju si užívat, dokud to jde, přitom se snažit mít slušné příjmy, cestovat a žít naplno. Když to budete dělat, nějaké peníze začnou po zaplacení bydlení a odchodu dětí stejně přebývat, to vám bude jako přilepšení k důchodu stačit. V důchodu je hlavní zdraví, peníze jsou až za ním, a s nějakým velkým cestováním na stará kolena moc nepočítejte, to chce dělat především za aktivního života a nic na "potom" neodkládat.

 • 27. 9. 2019 11:45

  P2010 (neregistrovaný) ---.net.upcbroadband.cz

  S posledním odstavcem naprosto souhlasím. Čím dříve si tohle uvědomíte, tím lépe. Představa že budete celý ekonomicky aktivní život živořit a na stará kolena si pak užívat (peníze na to mít možná budete, zdraví a energii už ale ne) je absurdní. Každý k tomu musí dojít jinak, také jsem si plánoval život dopředu a pak stačí jedna nečekaná zdravotní komplikace a pochopíte, že žádné "potom" už nebude. Ostatně pracuji nakonec i na přesunu do země, kde není nutné naprosto zbytečně kupovat byt a tím se zaseknout na jednom místě, přitom tam neutratíte polovinu platu jen za předražený nájem za podivných podmínek.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).