Hlavní navigace

Názor k článku Předdůchody v roce 2019. Na penzi z vlastních úspor potřebujete statisíce korun od anonym - Nerozumím diskutujícím, nečetli článek? Pokud by si řádně přečetli...

Článek je starý, nové názory již nelze přidávat.

  • 3. 3. 2019 12:26

    bez přezdívky

    Nerozumím diskutujícím, nečetli článek?
    Pokud by si řádně přečetli článek pak : Do předdůchodu je možné vstoupit nejdříve pět let před dosažením řádného starobního důchodu, věku, který je jasně dán, eviduje to ČSSZ. Znamená to, že pokud má člověk nárok na starobní důchod, může zažádat o předdůchod,. Z tohoto důvodu není možné, aby výplata z jakékoliv důvodu skončila dříve, než je naplánována doba, po kterou si člověk bude nechávat vyplácet své vlastní peníze. Pokud to bude 5 let pak se bude vyplácet vklad 60 měsíců, pokud 2 roky 24 měsíců. Po skončení nastupuje starobní důchod. Nejde o žádný jiný důchod, například předčasný důchod!

    Pokud se bojím investovat peníze protože, kdyby...... a zloději jsou před námi.. Radši bych neměl mít peníze doma, protože mi je může někdo ukrást, můžou mi shořet, přijdu o peníze díky inflaci. Toto riziko je větší, než že bych o peníze přišel v penzijním fondu. V tom případě, jak píšou diskutující, bych se bál bydlet v domě, či v bytě, protože co když mně vykradou i to se může stát, možná by byl jednodušší být bezdomovec a nepostupovat riziko, že mi někdo ukradne mé věci. ....:-)

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).