Hlavní navigace

Názor k článku Předdůchody v roce 2019. Na penzi z vlastních úspor potřebujete statisíce korun od ViR - Tomu co píšete rozumím, ale Vy jste prostě...

Článek je starý, nové názory již nelze přidávat.

 • 27. 2. 2019 10:38

  ViR

  Tomu co píšete rozumím, ale Vy jste prostě výrazná odchylka od běžné (středové, mediánové) situace, a to směrem k horším ekonomickým podmínkám.

  Vy i manžel jste na tom příjmově hůř, než je mzdový medián (manžel dokonce výrazně hůře, a to zhruba o 1/5), v zaměstnání nejspíš nemáte dobré vyjednávací pozice (jste postradatelní, a proto nemáte jako benefit ani příspěvek na penzi), hypotéku jste si patrně vzali v poměrně vysokém věku a ještě se staráte/starali jste se o více dětí a současně seniorů, než je běžné. Rozumím tomu, že je to hodně těžká situace. A i když vůbec není jednoduché si to přiznat, tak patříte (a v pražských poměrech zejména) mezi "chudé" rodiny. Já jsem ale psal o lidech se středními příjmy!

  Co ctí Vás je, že jste místo nadávání na vysoké nájmy (a postoj, že to nějak dopadne) přistoupili k řešení vlastnického bydlení, což je též svým způsobem "spoření na důchod". A významné.

  Jinak, pokud se týká životních nákladů, Praha je zvláštní v tom, že se zde nechá žít jak velmi draho, tak výrazně levněji, než v mnoha malých obcích do 1000 obyvatel.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).