Hlavní navigace

Názor k článku Předdůchody v roce 2019. Na penzi z vlastních úspor potřebujete statisíce korun od albel - No, mě by redukce nevadila, počítat se mi...

Článek je starý, nové názory již nelze přidávat.

  • 26. 2. 2019 6:35

    albel (neregistrovaný) 91.106.240.---

    No, mě by redukce nevadila, počítat se mi bude i studium, takže rok oželím. Nepředpokládám, že bych si přivydělávala a taky, že v šedesáti mě budou někde v práci chtít. Myslím, že srdce a záda bude omezení. Budu chtít mít klid a pohodu. Že občas zajdu na úřad, nevadí. Předpokládám, že budu bydlet sama, bez práce, dostanu životní minimum, příspěvek na bydlení plus ty moje peníze z penzijka. Takže i když budou příspěvky zaměstnavatele dodaněny, očekávám, že celkový příjem, resp. peníze k dispozici, bude víc než při čerpání předdůchodu.
    Jediné, co by mě přesvědčilo k čerpání předdůchodu, je možnost, že se mi nebudou dodaňovat příspěvky zaměstnavatele ze starého penzijka. Tzn., jestli při převodu prostředků staré penzijko/nové penzijko a čerpání předdůchodu na 2-5 let, nebudou daněny příspěvky zaměstnavatele z dob platnosti starého penzijka. To bych zvážila čerpání předdůchodu.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).