Hlavní navigace

Názor k článku Předdůchody v roce 2019. Na penzi z vlastních úspor potřebujete statisíce korun od ViR - Nebude to tím, že ten takzvaný předdůchod (z...

Článek je starý, nové názory již nelze přidávat.

  • 26. 2. 2019 0:01

    ViR

    Nebude to tím, že ten takzvaný předdůchod (z hlediska zákona je ovšem "předdůchod" nedefinovaný pojem) je upraven jen a pouze zákonem 427/2011 Sb. o doplňkovém penzijním spoření, a je to jedna kokrétní varianta dávky - "starobní penze na určenou dobu" dle § 19 písm. a), kterou je možné vyplácet při splnění podmínek dle §§ 20 až 22 pouze účastníkovi (viz. § 2) doplňkového penzijního spoření u penzijní společnosti zřízené podle části čtvrté hlavy první uvedeného zákona?

    Jinak řečeno, nejde o nějaký "všeobecný zákon" ale o zákon speciální, upravující "doplňkové penzijní spoření" (a jenom to), včetně čerpání prostředků z něj a podporu a dohled státu u tohoto spoření?

    Své peníze které máte pod polštářem určitě bez problémů čerpat můžete, o tom žádná. A nikdo Vám do toho nebude kafrat. Ale pokud jste smluvním účastníkem nějaké státem (a obecně kýmkoli) finančně podporované aktivy, zde nějakého odkládání vlastních peněz na později, s tím, že Vám k tomu stát něco přidá, tak holt asi musíte dodržovat pravidla, ke kterým jste se smluvně zavázal. A ta pravidla zkrátka někdy omezují, a někdy zase poskytují výhody.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).