Hlavní navigace

Názory k článku Předchozí nájemník má dluhy na energiích. Jak se jich zbavíte?

 • Článek je starý, nové názory již nelze přidávat.
 • 25. 1. 2022 6:18

  VlK

  ad ""Zákazníkům v těchto případech, kdy počítají, že budou byt nebo jinou nemovitost pronajímat, v první řadě radíme, aby smlouvu na energie uzavřel na sebe sám majitel nemovitosti. Ten bude mít přehled o smlouvě a platbách a nebude muset řešit případné přerušení dodávky nebo jiné nesrovnalosti s odběrem energií či případné záškodní jednání ze strany nájemce," radí Roman Šperňák, tiskový mluvčí společnosti E.ON."
  Ano, to se nedivím, že tohle dodavatelé doporučují, pronajímatel obvykle je méně rizikový. A to, že smlouva je delší má taky vliv.
  Nicméně pronajímatel sice případně "ušetří" za znovuzapojení pplynoměru/elek­troměru (když už to nevymůže po nájemci), ale lehce zaplatí na dluzích za energie mnohem víc, zvláště v případě, kdy nájemce z bytu nebude schopen dostat, musí čekat 3 měsíce + měsíc na vystěhování + případný soudní spor. A na rozdíl od dodavatele nemůže odpojit plynoměr/elektroměr - což je značná motivace platit energie do poslední chvíle a neplatit nic jiného. A navíc si každým rokem ušetří vyúčtování, riziko chyby v něm.
  Takže za mě pro pronajímatele výrazně víc dává smysl přepisovat energie na nájemce. Je to výrazně bezpečnější a méně pracné.

 • 25. 1. 2022 9:47

  Tomáš

  Ono celkově pronajímání nemovitostí je v ČR adrenalinový sport. Takovou ochranu nájemníků snad nemají nikde na světě. Chápu, že nějaké rozumné nastavení je potřeba, ale to že neplatiče vyrazit je problém a může to trvat i roky na úkor majitele je velký problém. Zvláště po tom co mu není možno vypnout vodu/elektřinu pro neplacení => může majitele zažalovat a vyhraje to. Dále co nechápu je nutnost platit úroky z kauce.... A takto bych mohl pokračovat

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).