Hlavní navigace

Pražská burza v hlubokých ztrátách

16. 12. 2014
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Pražská burza navázala na včerejší ztráty a dnes odepsala hlubokých 1,7 %. Nejztrátovějším titulem byly akcie Komerční banky.

Evropský index Stoxx 600 dnes příliš velkých změn nedoznal, když dnešní seanci končí v kladné nule. Největší zisky si dnes připisuje energetický sektor (+0,8 %), který tak jen mírně umazává ztráty z minulých obchodních dnů. Naopak nejztrátovějšími jsou dnes prodejci spotřebitelského zboží. 

Nejzajímavější obchodování dnes panovalo na ruském akciovém trhu, kde se index MICEX pohyboval jak na houpačce v reakci na překvapivý krok centrální banky zvýšit klíčovou úrokovou sazbu o 6,5 pb na 17 %. Akciový index tak v jednu chvíli ztrácel až osm procent, aby odpoledne své ztráty zcela vymazal a naopak přidával přes čtyři procenta. Nakonec seanci zakončil s více jak jednoprocentním ziskem.

Americké trhy odstartovaly dnešní obchodování v podobném duchu, jak končí evropské. Index S&P 500 kolísá na hraně zisků a ztrát, když i tady se daří především energetickému sektoru, který roste o 1,4 %. Naopak dolů ho tlačí především technologické tituly. Vzhledem k tomu, že dnes začíná dvoudenní zasedání Fedu, mělo by být obchodování spíše klidnější.

Pražská burza navázala na včerejší ztráty a dnes odepsala hlubokých 1,7 %. Nejztrátovějším titulem byly akcie Komerční banky, které spadly o 3,2 %, následované akciemi ČEZ, jejichž majitelé přišli o 2,6 %. V plusu se naopak udrželi výrobci alkoholických nápojů Pivovary Lobkowicz (+1,2 %) a Stock Spirits (+0,4 %). Osm desetin pak přidala i textilka Pegas. Zítra se koná valná hromada O2 Czech Republic, která by měla schvalovat finanční asistenci ve výši bezmála 25 mld. CZK svému většinovému akcionáři PPF. Předpokládáme, že schválení by mělo být pouze formalitou.

Autor článku

Autor je analytikem Komerční banky.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).