Hlavní navigace

Pražská burza beze změny, Evropa v plusu

16. 3. 2015
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Evropským akciím se na začátku nového týdne daří. Stoxx 600 se nachází na svém historickém maximu, německý DAX poprvé v historii překonal hranici 12 tis. bodů. Pražský index dnes beze změny.

Evropským akciím se na začátku nového týdne daří. Index Stoxx 600 přidává zhruba jedno procento a nachází se na svém historickém maximu, když atakuje hranici 400 bodů. Mezi nejvíce rostoucími sektory se nacházejí automobilky, které si připisují téměř dvě procenta. Německý DAX poprvé v historii překonal hranici 12 tis. bodů, kterému do not hraje kombinace slabého eura, uvolněné měnové politiky a silné spotřebitelské poptávky. Jediným sektorem, který dnes ztrácí, je energetický (-0,6 %), který padá pod tíhou klesajících cen ropy.

legislativni_zmeny_21

Jednoprocentním růstem do dnešní seance vstoupily i akcie v zámoří, přestože zveřejněné makroekonomické indikátory příliš náladu na trzích nepodpořily. Také zde se daří všem sektorům s výjimkou komoditních firem.

Pražský index dnes zakončil beze změny. K růstu mu dnes pomáhaly především dva rakouské finanční tituly (Erste +1,4 %, VIG + 1,1 %), na druhou stranu více jak jedno procento dnes ztratilo hned šest akcií v čele s NWR (-5,3 %). Obchodní aktivita byla nižší, když zobchodovaný objem dosáhnul 0,462 mld. Kč (průměr za poslední rok 0,641 mld. Kč). 

Autor článku

Autor je analytikem Komerční banky.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).