Hlavní navigace

Pražská burza beze změny, Evropa v plusu

Miroslav Frayer

Evropským akciím se na začátku nového týdne daří. Stoxx 600 se nachází na svém historickém maximu, německý DAX poprvé v historii překonal hranici 12 tis. bodů. Pražský index dnes beze změny.

Evropským akciím se na začátku nového týdne daří. Index Stoxx 600 přidává zhruba jedno procento a nachází se na svém historickém maximu, když atakuje hranici 400 bodů. Mezi nejvíce rostoucími sektory se nacházejí automobilky, které si připisují téměř dvě procenta. Německý DAX poprvé v historii překonal hranici 12 tis. bodů, kterému do not hraje kombinace slabého eura, uvolněné měnové politiky a silné spotřebitelské poptávky. Jediným sektorem, který dnes ztrácí, je energetický (-0,6 %), který padá pod tíhou klesajících cen ropy.

Jednoprocentním růstem do dnešní seance vstoupily i akcie v zámoří, přestože zveřejněné makroekonomické indikátory příliš náladu na trzích nepodpořily. Také zde se daří všem sektorům s výjimkou komoditních firem.

Pražský index dnes zakončil beze změny. K růstu mu dnes pomáhaly především dva rakouské finanční tituly (Erste +1,4 %, VIG + 1,1 %), na druhou stranu více jak jedno procento dnes ztratilo hned šest akcií v čele s NWR (-5,3 %). Obchodní aktivita byla nižší, když zobchodovaný objem dosáhnul 0,462 mld. Kč (průměr za poslední rok 0,641 mld. Kč). 

Našli jste v článku chybu?