Hlavní navigace

Vlákno názorů k článku Pracujete na lodi nebo v letadle? Možná musíte dodanit své příjmy od Max - Dobrý večer,ani z toho nemohu moc spát,stále na...

 • Článek je starý, nové názory již nelze přidávat.
 • 5. 10. 2016 22:31

  Max (neregistrovaný) 77.236.206.---

  Dobrý večer,ani z toho nemohu moc spát,stále na to myslím.Nechci dělat mrtvého brouka,to nic neřeší. Jen mám velký strach ,mám hypotéku a nevím jestli to utáhnu. Děti jsem neviděl moc vyrůstat ,žena doma byla na vše sama. Už jsem doufal,že si najdu za pár let práci v doma. Ale teď jsem na tom hůř než před lety,když jsem tu začínal.Člověk v této situaci má velice špatných myšlenek,ale tak doufám,že to alespoň dobře dopadne kvůli těm dětem.

 • 6. 10. 2016 11:17

  gabinak

  Dobrý den,

  určitě zkuste finančák, pod který spadáte, požádat minimálně o posečkání s úhradou daně případně o splátkový kalendář. Ještě je možné žádat o prominutí penále (podle mého názoru naprosto oprávněně). Sankce by se ale nyní ještě uplatňovat neměly - pokud se ozvete úřadu do konce října...podrobnosti jak podat žádost najdete na webu finanční správy.
  http://www.financnisprava.cz/cs/dane-a-pojistne/dane/dan-z-prijmu/informace-stanoviska-a-sdeleni/2016/informace-k-moznosti-pozadat-o-poseckani-7542

  Nizozemí by vám mělo daně vrátit - v článku jsou odkazy na formuláře. Pokud by se cukali, podle finanční správy lze požádat i ministerstvo financí o spolupráci. To ale až vyčerpáte všechny možnosti žádání o vrácení daně, které se uvádí v článku:

  "V neposlední řadě, pokud by žádosti českých osob o refundaci daně v Nizozemí i přes snahu o využití všech výše uvedených možností a doložení platných relevantních dokladů pro účely aplikace mezinárodní bilaterální smlouvy o zamezení dvojího zdanění (tj. zejména „potvrzení o daňovém domicilu“) nebyly kladně vyřízeny, je možné ze strany lodníků požádat Ministerstvo financí ČR o zahájení řešení případu dohodou, a to v souladu s článkem 27 výše uvedené smlouvy o zamezení dvojího zdanění."

  Doufejme, že se vracení daní obejde bez průtahů. určitě si požádejte o to posečkání a žádejte Holandsko o peníze zpět. Nic špatného jste neudělali, o ty daně vás nesmí nikdo okrást....kdyby to nešlo nikudy, napadá mě už jen nějaký hromadný právní spor...

  plus pak řešit i to, aby se to už neopakovalo a danili vás tak, jak měli od začátku podle té mezinárodní smlouvy viz:
  Současně dotčené osoby mohou požádat nizozemskou daňovou správu, aby byla mezinárodní smlouva vůči jejich příjmům do budoucna uplatňována automaticky, a to za využití nizozemského formuláře „Verzoek vrijstelling loonbelasting/pre­mie volksverzekerin­gen“.
  (odkaz najdete v tomto článku)

  Držím palce, ať jde vše hladce. Pokud by se vám chtělo, budu moc ráda, když mi napíšete, jak vše probíhá, zda vycházejí nizozemské úřady vstříc, jak na žádosti o posečkání reagují české finanční úřady nebo případně ministerstvo financí, pokud byste se museli obracet i na něj...

  budu moc ráda za reakce na adresu gabriela.hajko­va@mesec.cz.
  Držím palce, Gábina Hájková

 • 6. 10. 2016 12:44

  cip (neregistrovaný) 192.168.1.---

  Zkušenosti s FU jsou takové ze mi bylo sděleno toto.Odklad platby není mozny.Splátkoví kalendář jen ve velmi vážných sociálních pripadech,s minimální splátkou 5000kc a to vše závisí na posouzeni vaší sociální situace. Současně při splátkovém kalendáři nabíhají uroky,a je zastaven váš majetek. Takže souhrnem na zákone reseni,slibované MF nikdo nebo téměř nikdo z dotčených nedosáhne. Sečteno a podtrzeno,financni devastace spousty slušných rodin v důsledku chyby státních úředníku.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).