Hlavní navigace

Názor k článku Práce v IT: Kde jsou největší platy a mzdy? od Tom - Já chodím (v létě) do práce v kraťasech...

Článek je starý, nové názory již nelze přidávat.

 • 17. 11. 2012 0:03

  Tom (neregistrovaný) ---.maconet.cz

  Já chodím (v létě) do práce v kraťasech a sandálech a kdokoliv mi z mých nadřízených říct, ať si vezmu něco formálnějšího, tak na něj budu koukat, jestli se nezbláznil.

  Stejně tak jako nikdo nekontroluje, jestli sedím v práci přesně 8 hodin a jsem na obědě 30 minut. Kdybych do práce nepřišel, nejspíš si toho prvních pár dnů nikdo nevšimne (či všimne, ale bude mu to jedno), dneska jsem přišel v jednu, odcházel v pět.

  Jasně, asi se na práci podívám skrz VPN teď o víkendu, ale to jen proto, že jsem v práci spokojený, mám relativně volnou ruku a rád věci dodělám (možná je to specifikum té tvůrčí činnosti, že si ji člověk rád dovymazlí, když není ve stresu).

  Na IT zkrátka neplatí bič, protože v práci stejně nikdo nevydrží koukat 8 hodin do kódu a něco tvořit. Buď napíše řádek za hodinu nebo napíše chybu na řádek. Proto taky do práce nechodím unavený a v klidu se dospím (budík nemám).

  Na 100k se nejspíš nikdy nepodívám, ale za tu duševní pohodu, kterou mám ráno, v poledne i večer, mi ten poloviční plat rozhodně stojí.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).