Hlavní navigace

Pozvánka na investiční konferenci: Kam investovat a jak uspět do 30 let?

Lukáš Kracík

Studenti a mladí lidé, přijďte na konferenci! Akce je určena příznivcům investování, tradingu, správy aktiv nebo v obecné rovině podnikání.

Doba čtení: 3 minuty

Server Měšec.cz s Klubem investorů dlouhodobě spolupracuje a je mediálním partnerem konference. Klub investorů je studentská nezisková organizace působící při Vysoké škole ekonomické v Praze a dalších dvou veřejných vysokých školách v Brně a Ústí nad Labem

Klub investorů pořádá ve dnech 11.-14. března 2013 již 4. ročník Investiční konference. Ten proběhne nejenom na akademické půdě Vysoké školy ekonomické v Praze, ale letošní novinkou je také možnost návštěvy přednášky na Institutu ekonomických studií Univerzity Karlovy. V rámci jednotlivých přednášek, které si přiblížíme v následujících odstavcích, vystoupí přední čeští odborníci, investoři a úspěšní podnikatelé.

Cílem konference je umožnit studentům kontakt s předními českými odborníky, investory či úspěšnými podnikateli a poskytnout možnost diskutovat o tématech, které je zajímají. Vstup je zdarma.

Předchozí ročníky

V úvodu si nebude na škodu trochu zavzpomínat na již proběhnuvší konference a zmínit některé zajímavé hosty, kteří svou přednáškou přispěli k jejich zdárnému průběhu. Pavel Kohout vystoupil s tématem Vliv množství peněz v ekonomice na hospodářský růst, které zaujalo hodně návštěvníků. S velkým ohlasem se setkala panelová diskuze na téma Budoucnost českých IT startupů, kterou moderoval Ondřej Bartoš a svou účastí v panelu nás poctili také Tomáš Čupr, Tomáš Matějček nebo Jiří Beneš. Neměli bychom zapomenout ani na Jana Sýkoru, partnera Wood&Company, s tématem Goldman Sachs po Česku nebo pohled Vladimíra Dlouhého na země, ve kterých bychom mohli během následujících pěti let nejvíce vydělat. Zajímavých hostů, kteří naše pozvání k přednášce kladně přijali, však bylo samozřejmě mnohem více.

Průběh Investiční konference 2013

Cílem letošní konference je umožnit studentům právě osobní kontakt s předními českými odborníky, investory či úspěšnými podnikateli a poskytnout možnost diskutovat o tématech, která je zajímají. Zaměření letošního ročníku konference je směřováno především do oblastí spojených s například problematikou hedgeových fondů, správou aktiv a podnikatelského prostředí.

Pondělí: Kam investovat?

Během prvního dne konference se bude konat panelová diskuze na téma Kam investovat v roce 2013?. Svou účast na panelu přislíbili například Pavel Streblov (Penta Investments), Tomáš Hochmeister (Societe Generale Corporate & Investment Banking) nebo Milan Vaníček (J&T Banka). Tento panel proběhne na Institutu ekonomických studií Univerzity Karlovy. Všechny ostatní přednášky však již budou probíhat na půdě Vysoké školy ekonomické v Praze.

Úterý: Jak vydělávají hedge fondy?

V úterý vystoupí na přednášce společně Kateřina Zychová a Robert Doucha, kteří řídí hedge fond Verdi Capital, s tématem Jak vydělávají hedge fondy?. Hlavní důraz bude kladen na specifika jednotlivých typů fondů, jejich správu a měření výkonnosti. Ve stejný den se nám představí také Andrej Babiš (Agrofert Holding) a Miroslav Motejlek v moderované diskuzi na téma Podnikání v Česku. Oba diskutující mají s podnikatelským prostředím v ČR velké osobní zkušenosti. Pan Babiš jako podnikatel, který vytvořil jednu z největších firem v ČR Agrofert Holding s více než 20 tisíci zaměstnanci, a pan Motejlek jako jeden z nejvlivnějších českých ekonomických publicistů.

Středa: Hedgeové fondy a význam kreditní analýzy

Předposlední den konference vystoupí Michael Sonnenshein (Symfonie Capital) s přednáškou na téma Hedge funds and importance of credit analysis. Toto setkání bude probíhat kompletně v anglickém jazyce a dozvíme se něco obecně o hedgeových fondech, ale hlavní část přednášky bude věnována kreditní analýze včetně příkladů z praxe.

dan_z_prijmu

Čtvrtek: Jak uspět od tradingu po nemovitosti v Africe?

Čtvrteční a zároveň poslední den konference má na programu dvě vystoupení. Libor Winkler (RSJ) pohovoří o algoritmickém obchodování a real estate projektech během přednášky na téma Jak uspět od tradingu po nemovitosti v Africe?. Závěrečnou tečku za celým programem udělá druhá panelová diskuze mladých lidí, kteří načerpali studijní a pracovní zkušenosti v zahraničí, na téma Mladí a úspěšní aneb jak uspět ve světě byznysu do třiceti?. O svých zkušenostech pohovoří například David Háma (Plastkon product), Michal Šmída (private equity fond Enern) nebo Boris Řezníček (Morgan Stanley).

Klub investorů je studentská nezisková organizace zaměřující se na kapitálové trhy. Konkrétně se jedná o oblasti investování, tradingu, private equity a nově také real estate. Její členové jsou aktivní účastníci trhu nebo studenti se silným zájmem o zmíněné oblasti. Klub je založen na třech hlavních pilířích: vzdělání, komunita a možnost přenesení teoretických znalostí do praktického života. Svou podstatou klub také naplňuje roli určitého prostředníka mezi akademickou a profesní půdou.

Našli jste v článku chybu?