Hlavní navigace

Pozornost bude upřena na výsledkovou sezónu

14. 7. 2016
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Indexy Dow Jones a S&P 500 včera kolísaly okolo svých rekordních úrovní, nakonec zakončily v kladné nule, čímž svá maxima posunuly o pár setin výše.

Pegas založil dceřinou společnost v Jihoafrické republice a chystá se expandovat.

Západoevropské akcie by měly seanci zahájit bez jasného trendu.

Spojené státy dnes vedle pravidelných čtvrtečních žádostí o podporu v nezaměstnanosti zveřejní ceny průmyslových výrobců. Na starém kontinentě vyjde makroekonomický kalendář naprázdno.

Výsledky hospodaření dnes zveřejní mimo jiné například JP Morgan nebo BlackRock.

Société Générale zvýšila doporučení na držet pro portugalského výrobce a distributora elektřiny Energias de Portugal a na koupit pro jeho španělského konkurenta Iberdrola.

Obchodování na zámořských trzích

Indexy Dow Jones a S&P 500 včera kolísaly okolo svých rekordních úrovní, nakonec zakončily v kladné nule, čímž svá maxima posunuly o pár setin výše. Dařilo se především defenzivním titulům, tři čtvrtě procenta si připsaly telekomunikační společnosti nebo síťová odvětví. Naopak nejhůře dopadly energetické tituly, kterým nepomohly klesající ceny ropy.

Smíšené obchodování panuje na asijských trzích. V ziscích se nacházejí japonské akcie, které tlačí vzhůru očekávání ohledně vládních stimulů. Index Nikkei 225 tak dnešní seanci zakončil s jednoprocentním ziskem. Necelé půl procento si odnáší australská burza a okolo 0,2 % pak posilují akcie v Hong Kongu nebo na Taiwanu. Naopak pevninské čínské indexy ztrácejí 0,5 % následované indickou burzou (-0,1 %).

skoleni_29_6

Pegas Nonwovens

Společnost včera ráno oznámila, že založila dceřinou společnost v Jihoafrické republice. Ta je ve 100% vlastnictví skupiny Pegas a jejím založením může management spustit proces koupě určeného pozemku pro výstavbu nového výrobního závodu. Dle CEO Františka Řezáče by měl být proces dokončen v průběhu následujících několika měsíců.

Založení nové společnosti potvrzuje, že Pegas chce dále expandovat a přiblížit svoji výrobu svým koncovým zákazníkům. Zprávu vnímáme neutrálně, bude záviset především na rychlosti koupě pozemku a výstavbě linky.

Autor článku

Autor je analytikem Komerční banky.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).