Hlavní navigace

Názory k článku Pozor na výluky z povinného ručení!

Článek je starý, nové názory již nelze přidávat.

 • 24. 11. 2004 0:43

  jezevec (neregistrovaný)
  Nemýlím-li se, pak v článku nejsou zmíněny ještě dvě omezení plnění, které obě hraničí přímo s kure*stvem - a totiž:
  - povinné ručení platí pouze na veřejných komunikacích, neplatí na soukromých komunikacích. vyjmuty z plnění jsou proto ťukesy například na (soukromých) cestách k chatám, ale třeba i ve většině (pražských) podzemních parkovišť.
  - povinné ručení neplatí mezi osobami blízkými. když tedy nabouráte vlastní sestru, nebo druhé své auto řízené jinou osobou, nedostaněte též nic, a to ani když nehodu vyšetří policie
 • 24. 11. 2004 9:10

  Karel Bílý (neregistrovaný)
  Jezevče, mýlíte se - povinné ručení platí všude. I na lesní cestě. To znamená, že poškozený dostane své peníze vždy.
  S těmi osobami blízkými je to tak, že to platí pouze na osoby, které s Vámi žijí ve společné domácnosti. Jestliže tedy sestra nebydlí ve stejném bytě jako vy, peníze bez problémů dostane.
 • 24. 11. 2004 9:47

  jezevec (neregistrovaný)
  V tom případě jsem se dvakrát stal obětí židobolševického spiknutí.
  V podzemním parkingu OD KOTVA mně řachla neopatrná řidička - její pojišťovna odmítla plnit z povinného mručení s odkazem na to, že komunikace je soukromá - tedy na ní neplatí dopravní předpisy, a tudíž ani povinné ručení.
  V jiném případě (konkrétně kooperativa) se v hlášení pojistné události muselo zaškrtnout je-li vinný řidič v příbuzenském vztahu. U sestry která se jmenuje jinak a bydlí jinde je snadné to zapřít, ale po společné domácnosti se nikdo neptal, jen na příbuzenský vztah. I tak je to ale kurevstvo - když se manželce porouchá auto a já jí táhnu domů a ona to neubrzdí, nebo když se křupnou dvě naše auta při parkování - bere se to jinak než když se jedná o souseda. Mrchy lakomý!!!!
 • 24. 11. 2004 12:47

  LK (neregistrovaný)
  Co jsem totiž slyšel, tak pojišťovna může odmítnout plnění pouze tehdy, pokud je schopná prokázat, že havárie vznikla díky neodbrému technickému stavu vozidla, apriori vše svést na prošlou STK prý nejde.

  Ad alkohol - po řidičovi, co mě naboural ožralej, a co měl PR u ČP, nikdo nic nechtěl. Pojišťovna na náhradu škody má právo a co jsem slyšel (ale stejně jako předtím to může být JPP), tak když už toho využijou (jako že ne vždy), tak většinou ne v plné výši, ale chtějí jen část škody.

  Může k tomu někdo napsat něco víc?
 • 24. 11. 2004 19:40

  VlK (neregistrovaný)
  Jestli je to pravdu, díky za informaci.

  Ale jinak pokud ono nabourala do tebe na soukromém pozemku, je to její problém. Nezapomínej, že když pojištovna nezaplatí nebo chce platit později ty nemusíš zažalovat pojištovnu, ale řidiča...

  Samozřejmě vím jak je to s vymáháním popř. soudama. A záleží na výši škody.