Hlavní navigace

Názory k článku Poplatek z prodlení nově hrozí i vlastníkům bytů, nejen nájemcům

  • Článek je starý, nové názory již nelze přidávat.
  • 2. 5. 2014 10:45

    petr.p (neregistrovaný) ---.net.upcbroadband.cz

    Pokud mi nájemník platí i elektřinu a plyn (zůstalo psané na pronajímatele), tak případný dluh na zálohách, nebo potom nedoplatek (vzniklý po ročním zúčtování) se rovněž úročí poplatkem z prodlení 1 promile? Nebo u elektřiny a plynu se úplatní úrok z prodlení 8,05% ??

  • 2. 5. 2014 10:53

    petr.p (neregistrovaný) ---.net.upcbroadband.cz

    cit. § 13 odst. 2: "které přesahuje 5 dnů ode dne jeho splatnosti, je povinen zaplatit druhé smluvní straně poplatek z prodlení"

    Jak to mám chápat? Podle nájemní smlouvy je nájemné a zálohy na služby splatné k 5. dni.
    Nájemník v květnu nezaplatí, to znamená, že od 6.5. začnu účtovat úrok z prodlení za nájemné , a od 10.5. poplatek z prodlení za zálohu na služby?
    Prosím případně o opravu, děkuji.

  • 2. 5. 2014 10:50

    petr.p (neregistrovaný) ---.net.upcbroadband.cz

    Když pronajímatel odmítá nájemníkovi ukázat vyúčtování, může po něm nájemník vymáhat pokutu 100 Kč denně ode dne, do kdy měl nejpozději vyúčtování ukázat? Chápu to správně? Takže pokud měl ukázat vyúčtování např. do 30.4., tak od 1.5. nájemník pronajímateli účtuje každý den 100 Kč? A to až do dne, kdy vyúčtování ukáže? Takže ukáže třeba 18.8., prodlení je 109 dní, a pronajímatel mu zaplatí pokutu 10.900 Kč?? Chápu správně?

    Pak by mě zajímalo, když jsem vlastník bytu (máme SVJ) a správce domu nebo pověřený vlastník mi odmítá poskytnout k nahlédnutí podklady, které sloužily k výpočtu výše spotřeby, nebo nového předpisu záloh, jestli i vůči nim může vlastník uplatit tuto pokutu 100 Kč denně (při nejmenším jako pohrůžku, abych je motivoval k poskytnutí dokumentace).
    Stejně tak, když mi správce domu nebo pověřený vlastník odmítá ukázat interní Pravidla rozúčtování platná v našem SVJ, můžu i v tomto případě pohrozit, že uplatním pokutu 100 Kč denně? Od jakého dne lze počítat - den po dni, kdy jsem doručil výzvu k poskytnutí Pravidel rozúčtování?

  • 3. 5. 2014 11:54

    awe (neregistrovaný) ---.net.upcbroadband.cz
    5. 5. 2014 9:18 redakčně smazáno, důvod: ***SPAM***
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).