Hlavní navigace

Vlákno názorů k článku Pojistit se? Ano, ale... od Finanční poradce - Vážený pane autore, to neznáte jiné pojištění, než...

 • Článek je starý, nové názory již nelze přidávat.
 • 10. 9. 2002 20:53

  Finanční poradce (neregistrovaný)

  Vážený pane autore, to neznáte jiné pojištění, než se spořící částkou? Vím, z hlediska provizí to není zajímavé a pojišťováci to nabízejí jen z nutnosti, když už není jiné cesty. Tady jste tak trochu prozradil své CV. Pokud si někdo hraje na skutečného finančního poradce, tak by neměl opomenout levnější rizikové a úrazové pojištění. A pokud někdo má další volné peníze, tak je mnoho možností je zhodnotit daleko efektivněji. To další, co je v článku uvedeno, tak celkem platí. Dalo by se to doplnit i o další kritéria hodnocení kvality jednotlivých poradců, ale to by vydalo na několik takových článků.

 • 10. 9. 2002 22:03

  All-in-one (neregistrovaný)

  Už jsem odpověděl Bonifácovi na to samé. Věnoval jsem se tu životním pojištěním kapitálového nebo investičnímo typu, nikoliv rizikovým pojištěním. Neříkám, že je nějak zvlášť miluji, ale to neznamená, že je nesjednávám nebo opomíjím. Např. při jištění úvěrů nabízím 3 varianty zajištění - od čistě rizikových, až po kapitálové + samozřejmě množství podtypů.

  Tím efektivnějším zhodnocením máte na mysli st. spoření, podílové fondy nebo něco jiného?

 • 11. 9. 2002 6:42

  Finanční poradce (neregistrovaný)

  Ale, ale, pane pojišťováku, to snad ne. Pokud chcete radit, tak musíte znát. Pojištění se dělí na ŽIVOTNÍ a NEŽIVOTNÍ. Mezi životní pojištění patří, kromě jiného i rizikové a úrazové. Váš příspěvek byl zaměřen pouze na kapitálové a investiční životní pojištění a takto měl být i uveden v nadpisu a v úvodu článku.

  Říká se, že proti gustu žádný dišputát. Jeden můj známý z Rakouska přirovnává životní kapitálové pojištění k tzv. ŽIVOTNÍMU LEASINGU. Za větší peníze si předplácíte ideu klidného a spokojeného stáří. A pokud se toho náhodou dožijete, tak zjistíte, že vlastně už nic nepotřebujete. Idea je pryč, mládí a elán (které jste měl při podpisu smlouvy) jsou pryč, a tak jediné, co budete potřebovat, je ten klid. Ale na něj moc peněz nepotřebujete. Na začátku podepíšete smlouvu na krásný sen, ale po ukončení (leasingu) jej budete vlastnit notně ojetý a opotřebovaný.

  Efektivnějším zhodnocením mohu myslet ledacos. Forem investování je přece velké množství. Různé mutace KŽP mezi ně ale neřadím.

 • 11. 9. 2002 19:54

  Bonifác (neregistrovaný)

  K vaší kritice neúplného a zkresleného dělení životního pojištění se připojuji.

  Ta myšlenka životního pojištění, jako životního leasingu, je docela vtipná, ale dost kulhá. Máte pravdu, že po letech zjistíte, že mládí a elán jsou pryč. Hodně bych ale polemizoval s vaším názorem, že jediné, co potřebujete, je klid, ne však peníze. Možná s rakouským důchodem, ale kdo z nás ho bude dostávat? Zkuste si nechat spočítat odhad výše vašeho důchodu, až do něj jednou půjdete. Odhad doplňte odhadem kupní síly takového důchodu v té době. Asi se vám udělá dost nedobře. Vašim rakouským přátelům nejspíš důchod stačí na prožití důstojného a klidného stáří. I když pochybuji, že se většina z nich bude spoléhat jen na státní důchodovou kasu. Vy si ale klidu moc neužijete, protože budete nejspíš permanentně ve stresu, jestli z té částky, kterou vám stát přizná, zaplatíte všechny složenky a ještě vám zbyde na to nejnutnější. To nežertuji. A je téměř jedno, jestli jste měl v době, kdy jste pracoval, výdělek malý nebo velký. Rovnostářství v důchodech je strašné a bude ještě větší. Co budou dělat v důchodu živnostníci, kteří se dnes taktak drží nad vodou a jejich přiznané příjmy jsou okolo nuly, to už vůbec nechci domýšlet. Ba ne, pane, dobře udělaný životní leasing budete jednou hodně potřebovat. Tím nemám na mysli nutně jen KŽP. Vedle penzijního připojištění a stavebního spoření to může být třeba nějaký typ investičního důchodového pojištění (což je také životní pojištění).

 • 15. 9. 2002 18:28

  Finanční poradce (neregistrovaný)

  Nikdy jsem netvrdil, že se není třeba zajistit do budoucna. Vaše vyjádření ohledně podnikatelů (hlavně živnostníků OSVČ) je pravdivé. Většina z nich si platí minimum a vůbec nechápou, co je čeká. Co se týče Rakouska, tak s tím se srovnávat nemůžeme. Patří ke státům s nejvyššími důchody v porovnání s průměrnou mzdou. Na to skutečně nemáme a dlouho mít nebudeme. O problému penzijního systému u nás by se dalo diskutovat poměrně dlouze. A většinou budeme mít pravdu. Něco ale přece je důležité. Pokud přijmu to, že se dnes musím začít nějak připravovat na stáří, tak je velice důležitá diverzifikace. Autora článku jsem trochu popíchnul z toho důvodu, že jeho pohled na zabezpečení na stáří je převážně skrze KŽP (IŽP). Pokud je to možné, tak je třeba uvažovanou disponibilní část peněz rozložit na několik hromádek. Něco do stavebního spoření, něco do penzijních fondů, něco do podílových fondů (dluhopisových a později akciových), také lze investovat do nemovitosti a tudíž něco do splátek úvěrů a konec konců i do nějakého investičního životního pojištění. Je to celý balík možností. Jen nerad slyším, že někdo vytrhne jednu část (KŽP) a tu prodává neznalým lidem jako všelék.

 • 21. 9. 2002 16:55

  Bonifác (neregistrovaný)

  To je v podstatě pravda. Váš první příspěvek ovšem vyznívá poněkud jinak. Zkuste to v politice, tam jsou podobné argumentační kotrmelce běžné a kdo je tam nedělá, nikam to nedotáhne. Ti nejlepší z nich se naopak prosadí až do vlády. Nic ve zlém, ale nevylévejte s vaničkou i to pověstné dítě. V podstatě s vámi ve věcech zásadních souhlasím, jen mi trochu vadí, že ač o pojistkách asi mnoho nevíte, útočíte bezhlavě všude, kde se jen šustne něco o životním pojištění.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).