Hlavní navigace

Názor k článku Pojistit můžete i svoji sebevraždu nebo HIV/AIDS. Plnění ale není pro každého od D - No já si myslím, že ten paragraf říká...

  • Článek je starý, nové názory již nelze přidávat.
  • 8. 5. 2018 11:30

    D (neregistrovaný) ---.client.rionet.cz

    No já si myslím, že ten paragraf říká naopak velice jasně, že pojišťovna není povinna plnit sebevraždu pouze v prvních 24 měsících -pak bez jakékoli diskuse ano!!!

    Jinak pracuji aktivně v pojišťovnictví a koncem roku 2013 jsme povinně absolvovali několik školení na téma NOZ, kde byla řeč i o tomto tématu a vysoké právní autority nám to vyložili přesně, jak jsem to popsal. U životních smluv sjednaných od 2014 v případě sebevraždy po dvou letech a dýl pojiš´tovna musí plnit bez pardonu-nemá možnost kličkovat. U smluv starších se to odvíjí od toho, co měla ve smluvních podmínkách v době sjednání smlouvy. je jasné, že z konkurenčních důvodů to tam většina pojišťoven již poměrně dávno měla.

    A ještě poznámku. Neumím si představit, že by některá pojišťovna (ani jakákoli jiná instituce) měla své právní normy, obchodní, pojistné podmínky apod v jakémkoli rozporu s právní normou síly NOZ! Asi žádné odvětví není tak závislé na reputaci, jako pojišťovnictví a že si pojišťovny i vzájemně hlídají své právní normy ví každý kdo v tomto byznysu aktivně pracuje (ne jen o něm teoretizuje) Pokud by tam některá měla něco, byť jen v malinkém rozporu s NOZ, nebo jakoukoli obecně platnou právní normou síly zákona-buďte si jistý, že by si ji konkurenti vychutnali!

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).