Hlavní navigace

Podpoří euforii z omezení těžby ropy dobré zprávy z amerického trhu práce?

2. 12. 2016
Doba čtení: 2 minuty

Sdílet

 Autor: Shutterstock
Třítýdenní Trumpovské akciové rodeo zřejmě mírně ztrácí náboj. I přes pokračující spanilou jízdu finančních institucí, které po středečním růstu o 1,3 % včera přidaly dalších 1,7 %, přišel index S&P 500 včera o 0,4 %.

Hlavní události

Dnes bez zásadních zpráv z pražské burzy.

Západoevropské akcie dnes zřejmě zahájí mírným poklesem.

Pátek připraví pro investory relativně hojnou informační hostinu. Pozornost na sebe odpoledne strhnou, na rozdíl od Evropské unie, stále ještě pevně Spojené státy americké, kde vyjde klíčová zpráva o tvorbě pracovních míst v minulém měsíci, které by podle odhadů Société Générale měly posílit. O situaci na trhu práce bude informovat také Kanada a společnost Baker Hughes jako každý týden vydá zprávu o změně počtu aktivních vrtů pro těžbu ropy a plynu na americkém území. V Evropě dnes Švýcarsko pošle na trh zprávu o vývoji své ekonomiky a Španělsko přidá zprávu o vývoji nezaměstnanosti. Spojené království pak ještě dnes zveřejní index nákupních manažerů ve stavebnictví a eurozóna doplní index cen výrobců.

Výsledková sezona je již opravdu u svého konce, nicméně srdce českého investora dnes bude tlouci pro původem českého bojovníka s internetovými viry AVG Technologies, který dnes oznámí výsledky za třetí kvartál.

Société Générale zvýšila doporučení na koupit pro britskou farmaceutickou společnost Shire a snížila doporučení na držet pro nadnárodní těžařskou společnost Glencore.

Obchodování na zámořských trzích

Třítýdenní Trumpovské akciové rodeo zřejmě mírně ztrácí náboj. I přes pokračující spanilou jízdu finančních institucí, které po středečním růstu o 1,3 % včera přidaly dalších 1,7 %, přišel index S&P 500 včera o 0,4 %. Poklesu nezabránil ani 0,3% růst těžařských společností, které tak mírně střízlivěly po středeční vídeňské párty. Americké trhy včera táhly dolů především technologické tituly, když Apple, v reakci na snižující se objednávky u subdodavatelů iPhonu 7, oslabil o 4,6 % a další technologičtí obři IBM a Microsoft ztratili 1,5 %.

Asijské akciové trhy si dnes zřejmě vybírají oddechový čas a investoři zisky. Skoro dvakrát více asijských akcií z indexu MSCI Asia Pacific Index dnes klesá, než roste. Japonské a korejské indexy ztrácí kolem půl procenta a hongkongský Hang Seng přes 1 %. Dolů je táhnou ztráty technologických a realitních firem.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).