Hlavní navigace

Vlákno názorů k článku Podnikat v době krize může být rizikové od lkjh - Pro normálního člověka, který dělá sám na sebe...

 • Článek je starý, nové názory již nelze přidávat.
 • 15. 1. 2009 0:16

  lkjh (neregistrovaný)
  Pro normálního člověka, který dělá sám na sebe a nemá milionové obraty vždy bude výhodnější pracovat na ŽL. SRO se vyplatí až u opravdu větších objemů. Navíc se musí počítat s podvojným účetnictvím (či jak se tomu teď říká), daň právnické osobě a jednatel také své zisky daní. Může se sice zaměstnat., ale jeho superhrubá mzda zase bude méně výhodnější, než pracovat na ŽL s paušálem.
 • 15. 1. 2009 10:43

  Standa (neregistrovaný)
  Můžete se vybrat jurisdikci, kde nemusíte účetnictví a podobné hlouposti dělat. Zaplatíte jen daň u nich (obvykle paušální, nebo žádnou) a u nás pak srážkovou 15%.

  Přijde mi to jako nejčistší, legální, legitimní a morálně nejméně závadný způsob podnikání, pokud se chcete vyhnout zbytečné administrativě, ale nechcete podvádět.

  ČR není pupek světa, na výběr není jen české eseróčko, které je pro podnikání nejméně vhodné.
 • 15. 1. 2009 11:16

  benzin (neregistrovaný)
  Na druhou stranu jako OSVČ rucite celym svym majetkem. Kdezto s.r.o. ruci pouze majetkem s.r.o. a nesplacenym vstupnim vkladem vlastniku.

  To je hodne dobre, obzvlaste kdyz nadelate dluhy, tak vam daji s.r.o. do konkurzu a v nem prijdete o nic, pokud udrzite majetek s.r.o.-cka na nule.

  Takze ja bych s.r.o. nezatracoval.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).