Hlavní navigace

Plastové platební karty to mají spočítané. Před námi je doba digitální

21. 5. 2018
Doba čtení: 5 minut

Sdílet

 Autor: Depositphotos
Doba se zrychluje a digitalizuje. Počítače nevymřou, ale mnoho lidí používá hlavně mobil. Má v něm „všechno“, nakupuje s ním a také s jeho pomocí platí. Hotovosti lze dát sbohem i ve firmách a ušetřený čas a peníze věnovat rozvoji byznysu. Jen ale pokud vám vaše plány nepokazí virus. A tím může být i člověk.

Toto je PR sdělení.

Seznamte se s nejnovějšími trendy ve financích

  • Kdy: již ve čtvrtek 31. května 2018 na konferenci Otevřené cesty, kterou pořádá server Měšec.cz.
  • Kde: City Green Court, Hvězdova 1734/2c, Praha 4

Konferenci jsme rozdělili do tří oblastí. První se věnuje tzv. otevřeným cestám v bankovnictví. Druhá se věnuje novým technologiím ve světě finančního byznysu a třetí si vezme na paškál bezpečnost v oblasti financí.

Oblast PSD2

Kam kráčíš, PSD2?

Nový zákon o platebním styku otevřel třetím stranám přístup ke klientským datům. Jak velký je zájem o licence v České republice a jaké finanční služby banky a FinTech nabídnou spotřebitelům? Bankovní asociace vydala open-banking standard sjednocující pravidla pro přístup k platebním účtům. Jaké technologické prostředky budou banky využívat pro komunikaci s třetími stranami a pro silné ověření zákazníků? Vše se dozvíme od Martina Vurma, Senior Managera FS Advisory z PwC Česká republika.

Měření finančního zdraví

Jak lze na základě transakčních dat automaticky na míru vypočítat uživatelům aplikace jejich finanční zdraví a doporučit kroky k jeho zlepšení? Jak přitom zachovat intuitivnost a jednoduchost aplikace? Jak lze toto vše využít ke zvyšování engagementu uživatelů s aplikací?

Na to bude hledat odpovědi Jakub Sechter, Chief Strategy Officer ze Spendee. A buďte si jisti, že je najde.

Průkopníci otevřeného bankovnictví

Regulovat a nastavovat mantinely. Jenže regulace trhy neotevírají a PSD2 je toho důkazem. Otevře se bankovní sektor a proběhne jeho digitalizace? Aby se banky otevřely, musejí to chtít ony samy. Revoluci nedělají úředníci, ale lidé s vůlí, chutí a přesvědčením. Česká spořitelna si řekla, že to bude dělat jinak, a Martin Medek, Open Banking Leader z České spořitelny, vám dokáže, že cesta k větší otevřenosti bankovnictví nemusí být diktována shora.

Oblast technologie

Platby v digitálním světě

30 miliard. To je očekávaný počet chytrých zařízení, která budou připojená na internet a budou mezi sebou komunikovat v následujících letech. Součástí této komunikace může být i platba. V tomto světě ale plastová platební karta a POS terminál nejsou relevantní a prezentace Platby v digitálním světě pod taktovkou Davida Brendla, manažera pro inovace z Visy, bude o evoluci platebních karet, POS terminálů a akceptaci obecně pro svět digitálních plateb.

FIN21

Mobile first. Mobil jako první platební volba

Jak uspět v digitálním světě? Myslíte si, že v blízkých letech lidé ještě budou ťukat do klávesnice, aby si něco koupili na internetu? Počet mobilních telefonů už dramaticky nestoupá, trh se nasycuje, ale dramaticky stoupá počet uživatelů, kteří přes mobil řeší v podstatě vše potřebné, včetně platebních potřeb. Proč je mobilní aplikace lepší než mobilní web a proč bychom neměli zapomínat na mobilní uživatele, nám prozradí Richard Walitza, manažer pro Mobile payments and Innovation ve společnosti Mastercard.

Marketing Fintechs v roce 2018

Startupy Fintech mají v roce 2018 více příležitostí k růstu a získání financování než kdykoli v minulosti. Šéf stratégů Sean Patterson ze společnosti Euro Digital Partners vám ukáže zkušenosti s hledáním zdrojů financování pro primární úpisy digitálních mincí a na klíčovou roli, kterou u tohoto typu financování hraje marketing. V České republice má trošku prsty i v projektu Worldcore, který se specializuje na online bankovní převody a B2B platby bez banky.

Jak najít finance pro malé a střední podniky

Těžký život malých a středních podnikatelů bez úvěrových zdrojů nebo silného vlastního kapitálu. Adam Šoukal, CEO z Platební instituce Roger, to ví a bude vám povídat zejména o způsobech financování malých a středních firem. Představí alternativní možnosti financování ke klasickým dluhovým a podílovým nástrojům. A názorně ukáže také případové studie jedné nebo více malých firem z praxe a jejich způsob financování.

Investování pro lidi

Spousta formulářů, které musíte přečíst a odsouhlasit. Dlouhé nalévání informací do hlavy různými finančními poradci a každý z nich má samozřejmě svoji pravdu. Vaše banka vám tlačí investiční nástroje jen ze své finanční skupiny, takže nevíte, jak si správně vybrat. Jde to i jednoduše a může vás to přitom bavit. Na trhu existuje nespočet možností, jak investovat svoje finance, ale jen málo z nich je srozumitelných pro laickou veřejnost. Martin Pejša, majitel a výkonný ředitel Creative Dock, bude mluvit o možnostech a produktech, které Creative Dock vyvíjí, aby investování zpřístupnil obyčejným lidem.

Dejte sbohem hotovosti

Chcete mít víc času na samotný byznys, nebo se vrtat v papírování? Nebaví vás řešit oběh hotovosti ve firmě? Vaši zaměstnanci každý měsíc tráví spoustu času vyúčtováním služebních výdajů? A vaše účetní je zavalená hromadou papírových účtenek? To přece do 21. století nepatří. Zavřete oči a představte si, že řídíte firemní finance on-line, v reálném čase a bez papírů, máte neustálý přehled, za co a jak vaši zaměstnanci utrácí a hotovost distribuujete prostřednictvím pár kliků… Že to není možné? Ale je. Petr Herzmann, Chief Operations Officer ve společnosti Direct finance Europe, vám ukáže, jak to dělají u nich.

Oblast Bezpečnost

Ochrana mobilních bankovních aplikací

Bezpečnost mobilních zařízení ne vždy a ne dokonale drží krok s trendem svěřovat těmto nástrojům stále více citlivých dat a řídit přes ně důležité bankovní operace. Z pohledu architekta takových aplikací je proto důležité znát slabiny mobilních platforem a způsoby, jak se s nimi vyrovnat. V přednášce se Tomáš Rosa, kryptolog z Raiffeisenbank, bude přehledově věnovat specifickým rysům mobilní kryptografie, ochraně integrity kódu aplikací a také biometrické autentizaci.

Který člověk je největší hrozbou pro počítačovou bezpečnost?

Programování je čistě lidská práce, žádná fyzika, žádná chemie. Když budeme na tvůrce softwaru a celých informačních systémů stejně nároční, jako jsme na výrobce letadel, automobilů nebo dětských hraček, situace se v oblasti bezpečnosti rychle zlepší. Tomu věří Jiří Nápravník, CEO SALAMANDR group, a ukáže vám, že to tak skutečně je.

Celý program a seznam přednášejících, kteří stále přibývají, najdete na webu konference Otevřené cesty.

  • Kdy: 31. května 2018 v 9:00
  • Kde: City Green Court, Hvězdova 1734/2c, Praha 4

Autor článku

Kolektiv redaktorů serveru Měšec.cz.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).