Hlavní navigace

Philip Morris International se možná přesune z Portugalska do České republiky

22. 7. 2014
Doba čtení: 2 minuty

Sdílet

Philip Morris International zvažuje přesun části výrobní technologie z portugalského závodu do Sedlece u Kutné Hory.

Hlavní události

Unipetrol zveřejní před zítřejším otevřením burzy výsledky za druhý kvartál.

Philip Morris International zvažuje přesun části výrobní technologie z Portugalska do České republiky. 

Evropské burzy by měly do úterní seance vstoupit s mírnými zisky.

Ve Spojených státech budou zveřejněny spotřebitelské ceny za červen a prodeje existujících domů. V eurozóně se dnes ničeho podstatného nedočkáme. 

Hospodářské výsledky dnes zveřejní celá řada firem. Mezi reportujícími budou například Coca-Cola, Apple, Microsoft nebo Verizon Communication. V Evropě dnes zveřejnila výsledky druhá největší švýcarská banka Credit Suisse, která zaznamenala nejhlubší ztrátu (700 mil. CHF) od roku 2008 kvůli vyšetřování ze strany Spojených států, což bylo téměř v souladu s očekáváním.

Société Générale ponechala doporučení na koupit pro španělskou banku Liberbank.

Obchodování na zámořských trzích

Podobně jako v Evropě i americké burzy vstoupily do nového týdne se ztrátami, když hlavní tíhou jsou geopolitické problémy na Ukrajině a Středním východě. Index S&P 500 ztratil zhruba čtvrt procenta, když dolů ho kromě energetického odvětví tlačily všechny sektory. Nejhůře se dařilo prodejcům spotřebního zboží.

Naproti tomu asijským indexům se dnes daří, když regionální MSCI Asia Pacific přidává 0,6 % v čele s hongkongskou a čínskou burzou, které rostou o zhruba 1,25 %. Regionální index tak míří ke svému nejvyššímu závěru za posledních šest let, když se zdá, že asijští investoři se začínají pomalu odvracet od geopolitických problémů a vsázejí na to, že nebudou mít výraznější dopad na vývoj celé globální ekonomiky.

Unipetrol

Unipetrol zveřejní před zítřejším otevřením trhu své hospodářské výsledky za druhý kvartál. Meziroční srovnání bude ovlivněno především vyšší kapacitou v rafinérském segmentu, ale zároveň nebyly během období hlášeny žádné zásadní problémy ve výrobě. Mělo by se dále dařit petrochemii, polepšit by si měl i maloobchod.

Philip Morris

Philip Morris International zvažuje přesun části výrobní technologie z portugalského závodu do Sedlece u Kutné Hory. V této souvislosti by byla vybudována přípravna na postřik tabáku před jeho zpracováním, čímž chce mateřská společnost dosáhnout standardizace technologie zpracování tabáku v rámci výrobních závodů. Philip Morris však přitom nepočítá s tím, že by investice zvýšila kapacitu výroby, která nyní činí až 40 mld. ks cigaret ročně. Neměl by se ani zvýšit počet zaměstnanců.

Projekt přístavby je nyní ve fázi záměru, konečné rozhodnutí, zda se bude realizovat či nikoliv, nebylo ještě učiněno. Nebyla oznámena ani výše investice. Zprávu hodnotíme neutrálně.

Autor článku

Autor je analytikem Komerční banky.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).