Hlavní navigace

Názor k článku Pět odvážných záměrů ministra práce od děda Eda - :-))) No tak, ... zbavovat se STRATEGICKY důležitých podniků...

Článek je starý, nové názory již nelze přidávat.

 • 12. 8. 2011 22:05

  děda Eda (neregistrovaný) 82.100.59.---

  :-)))
  No tak, ... zbavovat se STRATEGICKY důležitých podniků pro stát, ... to může udělat samozřejmě jenom "magor", který nemá "všech pět" pohromadě.
  A samostatné hospodaření na úrovni regionů ( v rámci jednoho celku ) není ve vyspělém světě také ničím neobvyklým, ... ba dokonce může být velmi významným přínosem pro celou oblast ( či oblasti ), protože výsledky hospodaření toho regionu ( rozuměj i zisky z prodeje případné nadprodukce do jiných oblastí ) tento region opět využije zase jen pro svoje obyvatelstvo ... a zcela ZBYTEČNĚ "nekrmí" centrálně "živeného" ( mnohdy hodně rozežraného ) státního "šimla" !!! ( Kdyby to tady totiž fungovalo, tak se tady nikdy nebudou zbytečně "vyhazovat" žádné miliardy NAVÍC, které se {v tom celku} prostě "rozkradou", přestože se tomu oficiálně říká třeba ... provize za zprostředkování, ... nebo odměna poradenské firmě, ... či podpora zájmových "lobingových" skupin ... a pod.. )
  To všechno je ale na hodně dlouho debatu ...
  Ale to není vůbec nic nového pod sluncem.
  V podstatě jde totiž pouze o maximální zainteresovanost zúčastněných na výsledcích své práce ve svém regionu, a to nejenom pro sebe ( např. ve formě výdělků, odměn ... a následně i důchodů a také finanční podpory dalšího jiného - např. v podobě nízkých různých povinných poplatků ), ale ( v podobě rozsahu možnosti nabízených služeb ) i pro obyvatelstvo v nejbližším okolí ... tedy k využití po všechny v daném regionu, či i dalších přilehlých oblastí.
  Kdo má zájem toto pochopit, pak to může přijmout ... i s případnými náměty na vylepšení tohoto systému. ( ... jen tak mimochodem ... ve svých fabrikách obdobný systém velmi úspěšně - dlouhá léta - praktikoval ... i sám Baťa, což kdysi "omrkl" právě v Americe )
  Kdo má ale zájmy jiné, tak nejspíš bude hledat pouze dílčí negativa ( a to u jakéhokoliv systému ), která jsou mnohdy pouze drobnostmi vhodnými právě pro další operativní řešení vzniklých situací ( tedy zdokonalování využívaného systému ), které ( zejména v počátku využívání ) nelze - v plném rozsahu - nikdy předpokládat, což je vlastně tím prostorem pro další postupné "pilování" navržených a již využívaných postupů.
  Ale to je "běh" na velmi dlouhou trať, o čemž by se dalo polemizovat i dlouhé hodiny ...

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).