Hlavní navigace

Pegas: Situace v průmyslové zóně Egyptě je prozatím klidná

8. 7. 2013
Doba čtení: 2 minuty

Sdílet

Společnost Pegas se v závěru minulého týdne vyjádřila k situaci v Egyptě, kde v současné době dokončuje svou novou výrobní linku.

Situace v průmyslové zóně nedaleko Káhiry je podle Pegasu relativně klidná a společnost nevidí významné riziko zpoždění uvedení nové výrobní linky do provozu, které je plánováno na toto čtvrtletí. Zástupci společnosti dále zopakovali, že investice v Egyptě je pojištěna proti případným rizikům (včetně politických rizik) (Pegas). I přesto, že v Egyptě dochází v krátké době k další změně režimu, věříme, že nová výrobní linka bude v průběhu třetího kvartálu plně uvedena do provozu. Podle předchozích zkušeností není pravděpodobné, že by byl provoz v průmyslové zóně (vzdálené od Káhiry 35 km) významně omezen. Josef Novotný, (analytik) +420 224 995
213.

skoleni_4_3

V pátek americké akciové indexy rostly (S&P 500 +1,02 %, Nasdaq +1,04 %). Data z trhu práce za červen dopadla smíšeně. Na jednu stranu vzrostla míra nezaměstnanosti na 7,6 % (očekávala se stagnace na 7,5 %) a na druhou stranu došlo k vyšší než očekávané tvorbě pracovních míst, když například v nezemědělských odvětvích bylo vytvořeno 195 tis. pracovních míst proti oč. 165 tis. Navíc data za květen byla pozitivně revidována. V USA symbolicky zahajuje výsledkovou sezonu za 2Q firma Alcoa (oč. upravený zisk na akcii 0,06 $, tzn. –42,5 % r/r, u tržeb se očekává meziroční pokles o 3,5 %), jejíž výsledky budou negativně ovlivněny nepříznivým vývojem ceny hliníku. Celkově by podle odhadů agentury Reuters měly zisky firem zahrnutých v indexu S&P 500 meziročně vzrůst o 3 %, což je méně, než na začátku 2. čtvrtletí (to bylo +6,1 %). Asijské akciové indexy vstoupily do nového týdne poklesem (Nikkei 225 –1,40 %, Hang Seng –1,90 %). V rámci indexu Nikkei 225 klesaly všechny sektory: relativně nejméně zdravotnický a naopak nejvíce telekomunikační. V 12h se zveřejňuje květnová průmyslová výroba v SRN (oč. –0,5 % m/m, –0,5 % r/r). Evropské akciové indexy naznačují pozitivní otevření a nenavazují tak na vývoj z Asie. Naopak index pražské burzy zahájil lehce v mínusu. Martin Krajhanzl (analytik)

VIG: S&P potvrdila rating i výhled

Ratingová agentura S&P potvrdila rating pojišťovny VIG na A+ se
stabilním výhledem (Bloomberg).

Autor článku

Autor pracuje jako analytik v České spořitelně

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).