Hlavní navigace

Pegas odkoupil od začátku letošního roku dalších bezmála 3 tis. kusů vlastních akcií

8. 1. 2016
Doba čtení: 2 minuty

Sdílet

Společnost Pegas v rámci svého programu zpětného odkupu od začátku roku nakoupila téměř 3 tisíce akcií za průměrnou cenu 726 Kč za kus. V současnosti tak již na svých knihách drží 4,676 % svých vlastních akcií.

Západoevropské akcie by měly korigovat na počátku seance včerejší poklesy.

Pozornost trhů se dnes bude soustředit především na americký trh práce, kde budou zveřejněny klíčové statistiky o počtu nově vytvořených pracovních míst, míře nezaměstnanosti a hodinových výdělcích. V Evropě již nejzajímavější číslo zveřejněno bylo, a to německá průmyslová výroba, která zaostala za očekáváními.

Analytici Société Générale včera snížili doporučení na držet pro několik realitních společností. Mezi nimi jsou například British Land, francouzská Fonciere des Regions nebo italská IGD.

Obchodování na zámořských trzích

Americký index S&P 500 včera přišel o 2,4 % a dosáhl tak na nejnižší úroveň od začátku října loňského roku. Jedná se tak o nejhorší vstup do nového roku od roku 1928, když index již odevzdal téměř 5 %. Ještě hůře se daří technologickému indexu Nasdaq, který včera klesl o tři procenta a za první čtyři obchodní dny roku již ztratil 6,4 %. Výprodeje mají stále stejného jmenovatele a tím jsou obavy z ekonomické situace v Číně. Dnes budou zveřejněny statistiky z amerického trhu práce. Již ve středu byly publikovány velmi slibné údaje o počtu nově vytvořených pracovních míst v soukromém sektoru. Pokud bychom se pozitivního překvapení dočkali i dnes, mohly by trhy část svých hlubokých ztrát z tohoto týdne umazat.

skoleni_29_6

Čínské akcie se oklepávají z mohutných výprodejů, když index CSI 300 v předchozích čtyřech seancích ztrátil 12 %. Dnes přidal dvě procenta, nicméně nutno podotknout že za podpory státních fondů, které nakupovaly především akcie finančních domů a dalších společností s vysokou váhou v indexu. Otázkou tak je, zda jde pouze o dočasné zastavení poklesu nebo akcie již našly půdu pod nohama. Záležet bude především na příchozích statistikách. Zájem o akcie byl patrný i na ostatních asijských trzích, výjimkou však bylo Japonsko, kde Nikkei 225 klesl o 0,4 % pod tíhou posilujícího jenu vůči čínské měně.

Pegas Nonwovens

Společnost Pegas v rámci svého programu zpětného odkupu od začátku roku nakoupila téměř 3 tisíce akcií za průměrnou cenu 726 Kč za kus. V současnosti tak již na svých knihách drží 4,676 % svých vlastních akcií.

Autor článku

Autor je analytikem Komerční banky.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).