Hlavní navigace

Pegas Nonwovens odkupuje vlastní akcie. Na maximální stanovenou cenu ale jít nechce

21. 8. 2015
Doba čtení: 2 minuty

Sdílet

Pokud by měl Pegas postupně nakoupit celých 5 % vlastních akcií, musel by v průměru nakupovat skoro 11 tisíc akcií týdně. Tempo v minulém týdnu bylo výrazně pomalejší. Od 14. srpna, kdy cena akcií vyskočila nad 900 Kč za kus, neuskutečnil Pegas ale žádné nákupy.

Hlavní události

Pegas Nonwovens zveřejnil statistiky zpětného odkupu akcií za první týden jeho průběhu.
Západoevropské akciové indexy by dnes měly otevřít prudkým poklesem. Vedle špatného sentimentu ze zámořských trhů může hrát roli i demise řeckého premiéra Tsiprase, což by mohlo zkomplikovat zavádění úsporných opatření v zemi.

Dnes nebudou zveřejněny žádné klíčové makroekonomické ukazatele.
Závěr výsledkové sezóny přinese údaje o hospodaření amerického výrobce zemědělské techniky Deere&Co.

Société Générale včera snížila doporučení pro akcie dánského pivovaru Carlsberg na prodat v reakci na slabé kvartální výsledky a varování o nižším zisku za celý rok.

Obchodování na zámořských trzích

Americké akciové indexy včera propadly o více než 2 % kvůli rozšiřujícím se obavám o globální růst. Nepříznivou zprávou je pokles indexu S&P 500 pod úroveň klouzavého průměru za 200 dnů, což může značit další pokračování ztrát. Hluboko v červených číslech byly včera všechny sektory, relativně nejhůře se dařilo mediálním a technologickým titulům.
Výprodeje pokračovaly i v nočním obchodování na asijských trzích, když přes 2 % odepisují kromě čínských také jihokorejské a japonské burzy. Špatnou náladu prohloubilo další zhoršení ukazatelů z čínského průmyslu. Kontinentální index tak směřuje k největší týdenní ztrátě od května 2012. Růst averze k riziku naopak podpořil cenu zlata.

 uplatnovani-dph-v-roce2021

Pegas Nonwovens

Společnost Pegas Nonwovens včera zveřejnila statistiky zpětného odkupu akcií za první týden jeho průběhu (13.-19.8.). Pegas nakupoval akcie pouze ve středu 13. srpna, a to celkem 3 064 kusů za průměrnou cenu necelých 854 Kč. Pegas minulý týden oznámil nákup až 5 % vlastních akcií (tj. až 461 470 kusů) nejpozději do 14. června 2016 s maximální nákupní cenou 1 000 Kč za kus.

Pokud by měl Pegas postupně nakoupit celých 5 % vlastních akcií, musel by v průměru nakupovat skoro 11 tisíc akcií týdně. Tempo nákupů v úvodním týdnu bylo výrazně pomalejší a zajímavé je i to, že od 14. srpna, kdy cena akcií vyskočila nad 900 Kč za kus, neuskutečnil Pegas žádné nákupy. Z našeho pohledu je tak zpráva pro akcie Pegas mírně negativní, protože by mohla zchladit očekávání silně pozitivního dopadu zpětného odkupu na poptávku na trhu.

Autor článku

Autor je analytikem Komerční banky.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).