Hlavní navigace

Pegas Nonwovens odkoupí akcie z varšavské burzy

6. 1. 2017
Doba čtení: 2 minuty

Sdílet

 Autor: Shutterstock
Společnost oznámila, že ukončí obchodování se svými akciemi na varšavské burze z důvodu nízkého objemu obchodů, které neodpovídají nákladům vynaloženým na kotaci akcií.

Hlavní události

Pegas ukončí obchodování se svými akciemi na varšavské burze.

Západoevropské akcie dnes zahájí mírným poklesem.

Pozornost investorů dnes bude směrovat především k údajům z pracovního trhu v USA. Mira nezaměstnanosti a vývoj hodinových výdělků by měl indikovat kondici největší světové ekonomiky. Zajímavé budou také údaje o vývoji továrních objednávek a objednávek zboží dlouhodobé spotřeby. V Evropě pak bude zveřejněna spotřebitelská důvěra a německé tovární objednávky.

Obchodování na zámořských trzích

Akciové trhy v USA včera po dvou dnech posilování poprvé v letošním roce mírně oslabily v reakci na zveřejnění slabších dat z trhu práce. Index S&P 500 sice do konce obchodování vymazal většinu z dopolední 0,4% ztráty, ale nakonec přeci jen mírně oslabil o 0,1 %. Do zeleného teritoria ho včera nepustily především akcie bank, jejichž index S&P 500 Bank ztratil 1,4 %. Nejvíce včera táhly americký akciový trh dolů retailové řetězce Kohl’s, jehož akcie v reakci na snížení budoucích zisků odepsaly 19 %, a řetězec obchodních domů Macy’s, který oslabil o 14 % poté, co ohlásil výrazné propouštění. Naopak oděvní a retailové společnosti GAP se náramně dařilo, když po ohlášení 4% nárůstu prosincových tržeb výrazně nad očekáváním trhu akcie společnosti přidaly 12 %.

Na asijských trzích se to dnes spíše červená. Čínské akcie v nočním obchodování ztrácely nejvíce v obavách o zpomalení ekonomiky a kvůli dalšímu oslabování juanu. Burzy v Shanghai a Shenzenu ztrácí od půl do jednoho procenta a hongkongský index čínských akcií Hang Seng China oslabuje o 0,3 %. Japonským akciím se také nedařilo, když index Nikkei 225 odevzdal v nočním obchodování 0,3 %. Jihokorejský Kospi se z negativní nálady na asijských trzích vymanil a posílil o 0,4 % za pomoci Samsungu, jehož akcie si připsaly 1,8 % v reakci na zlepšující se zisky, které předčily očekávání trhu.

skoleni_29_6

Pegas Nonwovens

Společnost oznámila, že ukončí obchodování se svými akciemi na varšavské burze z důvodu nízkého objemu obchodů, které neodpovídají nákladům vynaloženým na kotaci akcií. Společnost předpokládá, že obchodování s jejími akciemi na varšavské burze bude ukončeno v polovině března. Polským akcionářům bude nabídnut odkup za cenu 127 PLN (786 CZK) za akcii, mírně nad aktuální cenou 122 PLN. Odkup se bude týkat 435 tisíc akcií, které představují přibližně 4,7 % kapitálu společnosti.  Akcie Pegasu zůstávají obchodovány na pražské burze.

Zprávu vnímáme mírně pozitivně s ohledem na nepatrně vyšší odkupní cenu ve srovnání s tržní cenou a mírnému navýšení zisku na akcii v případě jejich zrušení. Akcie by mohla reagovat mírným růstem.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).