Hlavní navigace

Orco Property Group jde pryč z burzy

19. 9. 2014
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Dnes je poslední obchodní den s akciemi OPG na pražské burze. Akcie společnosti tak pochopitelně vypadnou z indexu PX a již je nebudeme sledovat v rámci našich analýz a komentářů.

Hlavní události

Dnes je poslední obchodní den s akciemi Orco Property Group na pražské burze.

Evropské burzy by dnes měly otevřít silným růstem v reakci na to, že Skotové ve včerejším referendu zamítli vyhlášení nezávislosti, podle předběžných výsledků poměrem hlasů 55:45. To by mělo nejvíce podpořit britská aktiva.

Dnes nebudou zveřejněny žádné klíčové makroekonomické údaje.

Obchodování na zámořských trzích

Americké akciové trhy včera pokračovaly ve středečním růstu, který podporuje výsledek z posledního zasedání Fedu. Indexy S&P 500 a Dow Jones tak zavřely na nových historických rekordech. Včera k tomu přispěly také lepší než očekávané týdenní údaje z trhu práce, pod odhady naopak skončily statistiky z trhu nemovitostí.

Noční obchodování na asijských trzích bylo také ve znamení růstu. Nejvíce se opět dařilo japonským indexům, když jen oslabil na nejnižší úroveň proti dolaru od roku 2008. Posilovaly také čínské akcie pod vedením hazardních společností, které se dnes zotavovaly ze svých předchozích poklesů.

skoleni_27_5

Orco Property Group

Dnes je poslední obchodní den s akciemi OPG na pražské burze. Akcie společnosti tak pochopitelně vypadnou z indexu PX a již je nebudeme sledovat v rámci našich analýz a komentářů. Akcie OPG se budou dál obchodovat na pařížské a varšavské burze.

OPG vstoupilo na český trh formou duálního listingu v únoru 2005. Během býčího trhu nejprve akcie vystoupaly z počáteční ceny 1286 Kč za kus až téměř trojnásobek (historické maximum 3802 Kč/kus v únoru 2007). Následná finanční krize ale naplno odhalila problémy firmy s vysokým dluhem a nedostatečnou ziskovostí. Akcie OPG soustavně klesaly a své účinkování na pražské burze zakončují na ceně přibližně 11 Kč za kus, tj. s více než 99% ztrátou oproti své úvodní ceně na českém trhu.

Autor článku

Autor je analytikem Komerční banky.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).