Hlavní navigace

Operátoři se připravují na aukci kmitočtů. Co to provede s akciemi?

Josef Němý

Společnost Telefónica O2 a T – Mobile se přihlásí do aukce kmitočtů. Očekává se, že Vodafone a PPF je budou následovat. Opak by byl překvapením. Co by se dělo s akciemi?

Doba čtení: 1 minuta

Hlavní události

Telefonica ČR a T-Mobile ČR se přihlásí do aukce do aukce kmitočtů, Vodafone a PPF zveřejní rozhodnutí v pondělí

Evropské burzy by měly otevřít mírným růstem

Dnes bude zveřejněna např. spotřebitelská důvěra v eurozóně za září

Čtvrtletní výsledky hospodaření dnes oznamuje kanadská společnost Blackberry

Analytici Société Générale v reakci na včerejší nečekaně silné kvartální výsledky zvedli doporučení pro akcie oděvní firmy H&M na „koupit“

Obchodování na zámořských trzích

Americké akciové indexy včera mírně posílily, když pozitivně překvapily týdenní údaje z trhu práce. Rostla většina sektorů, mezi poražené se naopak zařadily akcie půjčovny automobilů Hertz (-16 %), která kvůli nižší poptávce na amerických letištích snížila své letošní odhady tržeb a zisku.

Noční obchodování na asijských trzích bylo smíšené. Japonské indexy mírně klesly, o 6 % ale vyletěly akcie provozovatele fukušimské jaderné elektrárny Tokyo Electric Power poté, co firma získala souhlas s provedením bezpečnostních kontrol, které by mohly zajistit opětovné spuštění reaktoru Kashiwazaki-Kariwa. Z dalších indexů lehce posílily např. čínské, oslabila však indická burza.

dan_z_prijmu

Telefonica ČR

Mobilní operátoři Telefonica ČR (TČR) a T-Mobile ČR se podle ČTK přihlásí do aukce kmitočtů pro rychlé mobilní sítě LTE, kterou pořádá Český telekomunikační úřad. Další zájemci Vodafone a PPF rozhodnutí zveřejní v pondělí, kdy je poslední den pro podání přihlášek. Podle mluvčího TČR ale stále trvají výhrady firmy k některým podmínkám aukce, zejména k vyhrazení pásma pro nový subjekt a podmínce národního roamingu.

Očekává se, že Vodafone i PPF se také tendru zúčastní; opak by byl překvapením. Případná neúčast PPF by podle našeho názoru přinesla pozitivní reakci akcií TČR, protože by to zmírnilo obavy ze zvýšení konkurence na českém mobilním trhu a navíc by mohli investoři spekulovat, že se PPF pokusí převzít některého ze současných operátorů.

Našli jste v článku chybu?