Hlavní navigace

Odhady výsledků společnosti Fortuna za první kvartál

4. 5. 2017
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

 Autor: Shutterstock
V prvním čtvrtletí se nekonala žádná významná sportovní akce, která by výrazně podpořila sázkařskou aktivitu. Přesto analytici předpokládají, že rostoucí aktivita sázkařů především na internetových a mobilních platformách podpořila přijaté sázky.

V prvním čtvrtletí se nekonala žádná významná sportovní akce, která by výrazně podpořila sázkařskou aktivitu. Přesto předpokládáme, že rostoucí aktivita sázkařů především na internetových a mobilních platformách podpořila přijaté sázky, které podle našich odhadů v prvním čtvrtletí dosáhly téměř 300 mil. EUR. Na růstu přijatých sázek o necelých 20 % se podle nás podílelo také spuštění internetového kasina a herních aplikací, k jejichž provozování Fortuna získala jako první v ČR licenci. Přestože tyto nové aktivity byly spuštěny až v druhé polovině čtvrtletí, mohly přispět do celkových přijatých sázek v řádu nízkých desítek milionů EUR. Vzhledem k odprodeji loterijních aktivit předpokládáme, že v prvním čtvrtletí došlo spíše k jejich útlumu. Marže hrubých výher podle nás díky absenci výrazných sázkařských stimulů v prvním čtvrtletí mírně klesla a hrubé výhry odhadujeme na 42 mil. EUR. Nižší růst tržeb, které očekáváme na úrovni 28,5 mil. EUR, pak jde na vrub především vyššímu zdanění v České republice.

Management společnosti při ohlašování výsledků za rok 2016 presentoval výhled na posílení ziskovosti v roce 2017 a růst EBITDA o 20–25 %. Nepředpokládáme, že by se obrat k růstu ziskovosti projevil již v prvním čtvrtletí, které podle nás bylo ještě zatíženo náklady na akvizici Hattrick Sports Group (http://bit.ly/Fortuna_Hattrick) a zvýšenými výdaji na marketinga propagaci nových aktivit v online hazardních hrách. Očekáváme tak, že EBITDA v prvním čtvrtletí vzrostla pouze marginálně v porovnání se stejným obdobím loňského roku a dosáhla 4,9 mil. CZK.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).