Hlavní navigace

Vlákno názorů k článku Od výplaty za leden 2019 zůstane dlužníkům v exekuci více peněz od . - Všude s píše o srážkách ze mzdy, kolik...

Článek je starý, nové názory již nelze přidávat.

 • 24. 1. 2019 14:26

  . (neregistrovaný) 81.0.215.---

  Všude s píše o srážkách ze mzdy, kolik zbyde ze mzdy apod. A to včetně informací o novele insolvečního zákona. Nikde zmínka, jak se to dotkne OSVČ. To by taky zajímalo řadu lidí.

 • 24. 1. 2019 15:34

  Autor článkju (neregistrovaný) ---.19.broadband10.iol.cz

  To není pravda. Takový článek o exekuci na příjem OSVČ na Měšec.cz ode mne je, jen musíte hledat. (Určitě je i na jiných serverech.) Kdybych ho znovu nabídl redakci, ta ho pustí, ale čtenáři mi budou nadávat, že jenom kopíruji (v diskusi toho tady schytám vskutku dost) a to bych opravdu jen kopíroval, kritika by tudíž tentokrát byla oprávněná, protože právní úprava se už hodně dlouho neměnila a navíc je skutečně triviální, velmi jednoduchá, na rozdíl od problematiky zaměstnanců. Takže, kdo chce takový článek, prosím, napište reakci, explicitně uveďte, že takový článek chcete (snad se ještě k této diskusi vrátím), pokusím se ho napsat tvůrčím způsobem, aby tam bylo něco nového, než jsem již napsal, publikoval, ale v tuto chvíli na první podání opravdu nevím, co bych uvedl jinak, co smazal, co přidal, aby článek byl jiný, nový a ne napsaný "tvůrčí metodou Ctrl A, Ctrl C, Ctrl V", jak mnozí právníci píší články (když kopírují zákony) nebo adepti o toto vzdělání diplomové práce.

 • 24. 1. 2019 16:08

  . (neregistrovaný) 81.0.215.---

  Děkuju za odpověď, rozumím.
  Staré články o exekucích OSVČ jsem hledal a našel, neumím ale posoudit jejich aktuálnost. Proto jsem se ptal.
  Úplně by mi stačilo, kdybyste sem napsal datum poslední změny exekucí ohledně dopadu na OSVČ. Potom budu vědět, že můžu pracovat s novějšími články.
  Děkuju.

 • 24. 1. 2019 16:23

  . (neregistrovaný) 81.0.215.---

  Nebo na konec tohoto článku přidejte větu, že, co se týče OSVČ, stále platí úprava popsaná ve Vašem článku + link.

 • 24. 1. 2019 16:46

  Autor článku (neregistrovaný) ---.19.broadband10.iol.cz

  Dobrý nápad, máte pravdu, některé ročníky jsem to měl, odkaz tam byl, ale v poslední době je ze strany redakce tlak na co nejkratší články, tak jsem to vypustil, na redakci asi zase tlačí čtenáři nebo inzerenti - zadavatelé reklamy, redakce pak na mne. Přiznám se vám, že informace o době čtení článku, když na Měšec.cz započala, mne zděsila, ale šéfredaktor jistě ví, co dělá, jakkoliv je to krajně neobvyklé. Já na jeho místě bych to neudělal, nepřistoupil bych na to, protože vyšší počet minut nutných ke čtení může čtenáře odradit a server je přístupný zdarma, tudíž je živ z reklamy, takže závisí i na čtenosti. Myslím si, že to mnohá témata devalvuje, ale taková je hold doba, furt někam pospíchat. (Kam? Mne vždy fascinují za každou cenu předjíždějící řidiči, plná čára nečára, nedodržující povolenou rychlost, ohrožující sebe i ostatní účastníky silničního provozu, abych je pak stejně potkal někde v koloně nebo na semaforech, a když ne, tak jsou stejně doma jen o pár minut, které pak třeba zbytečně prokecají nebo stráví sledováním nesmyslného pořadu v TV...) Tak jste si informace vyhledal, chtěl jsem vám to udělat, dát link, ale vrátil jsem se k PC až nyní, takže vše beze změny - měnit se však mají parametry srážek u zaměstnanců ještě jednou, a to od 1. 7. 2019, je o tom 3. část tématu a předpokládám, že se k tomu vrátíme pak již k jako hotové věci, až to bude aktuální.

 • 24. 1. 2019 17:06

  . (neregistrovaný) 81.0.215.---

  Tlaku ze strany redakce rozumím. Přesto se doptám.
  Pravidla pro OSVČ se neměnila od kdy? Abych věděl, na jaké články se mohu spolehnout.
  Našel jsem jen informaci o srážkách dvě pětiny resp. tři pětiny z příjmů podle typu exekuce bez ochrany ve formě nezabavitelného minima.

  Děkuju

  P. S.
  Nikde jem nenašel info o situaci, když OSVČ je vedlejší činnost, ne hlavní.

 • 24. 1. 2019 17:39

  Autor článku (neregistrovaný) ---.19.broadband10.iol.cz

  Nemáte zač. Na inteligentní a zdvořilé otázky rád odpovím. Hlavní a vedlejší činnost se nerozlišuje, nicméně nadnesl jste implicitně velmi zajímavou otázku souběhu vedlejší činnosti a zaměstnání resp. příjmů z nich, ovšem vysvětlení by šlo nad rámec diskusního příspěvku, stručné odpovědi - nechci podávat nepřesné, paušalizující, zjednodušující vysvětlení, to vydá na samostatný článek s příklady a odkazy na judikaturu. V případě potřeby, než o tom třeba někdy napíši článek, vás proto odkazuji na právní úpravu - občanský soudní řád. Děkuji za pochopení.

 • 26. 1. 2019 20:28

  Zubr (neregistrovaný) ---.net.upcbroadband.cz

  Mně to přijde celé nějaké divné

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).