Hlavní navigace

Vlákno názorů k článku Od výplaty za leden 2019 zůstane dlužníkům v exekuci více peněz od Krásná padesátnice - I poměrně renomované odborné časopisy pro personalisty a...

Článek je starý, nové názory již nelze přidávat.

 • 24. 1. 2019 14:26

  Krásná padesátnice (neregistrovaný) ---.net.upcbroadband.cz

  I poměrně renomované odborné časopisy pro personalisty a mzdové (platové) účetní – nebudeme jmenovat – přinášejí opakovaně jen velmi povrchní a stručné informace, které lze hodnotit pro praxi jako zcela nedostatečné. Důvodem bude nejspíš to, že jsou psány lektory, zásadně právníky, kteří by tak třeba snižovali zájem o své přednášky, kurzy pořádané vzdělávacími agenturami, s nimiž spolupracují, protože mnohý čtenář by pak už účast na školení nepotřeboval.

  A ukažte mi právníka, který není lidově řečeno hamoun, jenž se neřídí heslem, že „o peníze jde vždy až v první řadě“. Ale ona může být chyba i u vydavatelů. Už před několika lety mi šéfredaktor jednoho odborného časopisu určeného právníkům, personalistům a účetním sdělil, že to vlastně není žádná práce, natož odborná, sestavit takový článek o nových pravidlech srážek ze mzdy, že stačí jenom vyměnit čísla, což je sice pravda, ale je třeba při tom ovládat schopnost vlastního „ručního“ výpočtu, bez spoléhání na tvůrce programu, zvláště když píšete takový článek jako aktualitu ještě předtím, než jsou takové programy vůbec k dispozici..... - už dlouho jsem se tak nepobavila, tohle už není učetní web, ale psychoporadna?

 • 24. 1. 2019 15:26

  Autor článku (neregistrovaný) ---.19.broadband10.iol.cz

  Ne, to je pro oživení - vás to pobavilo - takže aspoň u jednoho čtenáře to splnilo účel (pokud to nemyslíte ironicky, tak jsem rád, aspoň vidíte, že nejsem odborník na psychologii, takže to fakt není psychoporadna) - uvažte, že, jak ostatně píši, téma je každý rok z povahy věci více či méně stejné, nedojde-li k nějaké změně právní úpravy, i když se snažím měnit text, nechci jen kopírovat, jak se mnohdy mnohde děje, snažím se uvádět vždy jiné souvislosti - letos jsem vybral právě tyhle - mění se jen parametry, čísla, takže nové jsou vždy a především právě příklady, jimiž letos šetřím - v 1. díle není žádný, ve 2. díle budou 2 triviální jaké jsou obvykle uváděny i jinde (čili nic originálního, odlišného) a ve 3. díle bude jednoduchý příklad přibližující plánovanou novelu - po letech má dojít ke změně právní úpravy. Avšak opravdu toto téma přibližují velmi často lektoři, kteří jej pak přednášejí, takže asi platí, že by téma vyčerpali, kdyby jej podali plně, a na přednášku, školení by nikdo nemusel. (Mohl bych uvést konkrétní příklady z časopisů, které sleduji, ale nechci se vystavovat konfliktům.) Nekorektnost, pravdomluvnost je mi blízká, tak právě proto nemohu být odborníkem na etiketu a psychologii. A tak vězte, že jste stále na Měšec.cz a ne na serveru věnovanému psychologii či mezilidským vztahům.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).