Hlavní navigace

Názor k článku Od výplaty za leden 2019 zůstane dlužníkům v exekuci více peněz od Krásná padesátnice - I poměrně renomované odborné časopisy pro personalisty a...

Článek je starý, nové názory již nelze přidávat.

  • 24. 1. 2019 14:26

    Krásná padesátnice (neregistrovaný) ---.net.upcbroadband.cz

    I poměrně renomované odborné časopisy pro personalisty a mzdové (platové) účetní – nebudeme jmenovat – přinášejí opakovaně jen velmi povrchní a stručné informace, které lze hodnotit pro praxi jako zcela nedostatečné. Důvodem bude nejspíš to, že jsou psány lektory, zásadně právníky, kteří by tak třeba snižovali zájem o své přednášky, kurzy pořádané vzdělávacími agenturami, s nimiž spolupracují, protože mnohý čtenář by pak už účast na školení nepotřeboval.

    A ukažte mi právníka, který není lidově řečeno hamoun, jenž se neřídí heslem, že „o peníze jde vždy až v první řadě“. Ale ona může být chyba i u vydavatelů. Už před několika lety mi šéfredaktor jednoho odborného časopisu určeného právníkům, personalistům a účetním sdělil, že to vlastně není žádná práce, natož odborná, sestavit takový článek o nových pravidlech srážek ze mzdy, že stačí jenom vyměnit čísla, což je sice pravda, ale je třeba při tom ovládat schopnost vlastního „ručního“ výpočtu, bez spoléhání na tvůrce programu, zvláště když píšete takový článek jako aktualitu ještě předtím, než jsou takové programy vůbec k dispozici..... - už dlouho jsem se tak nepobavila, tohle už není učetní web, ale psychoporadna?

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).