Pan redaktor komunistické Obrany Lidu asi nechápe, že londýnská City a usoplená česká spořka je milion světelných let rozdíl.
Kus hadru na osobě bankéře může jeho důstojnost vyjádřit, rozhodně však nikoliv vygenerovat.
A mole in a tuxedo is yet just a mole - neřiká se tohle právě v Anglii?
nevím, kde vy žijete, ale jasným důkazem privatizace bankovního sektoru, bylo i výrazné zvýšení úrovně oblékání jejich zaměstnanců. jsem klientem několika bank a řadu jsem jich též navštívil, a musím konstatovat, že oblečení zaměstnanců ve front officu, a to i na přepážkách, je vyhovyující a odpovídá standardům oblečení v bankách jinde ve světě. nebo máte jiný názor, a buďte konkrétní, ne ty plky "někde" ve spořče, v které pobočce přesně.
autor dr. Vinter by se mel spise zamyslet nad svou komunistickou minulosti, pred tim nez nam zacne prednaset sve arogantni vymysli, jakozto neuspesneho a vyhozeneho manazera, ktereho jiz nikdo nechce zamestnat pro uplnou neschopnost, do te doby dokud jeho Dr. Vinter otec alias STB agent Vítr a za komunistu sef komunisticke Zivnobanky v Londyne, drzel nas synackem ochranou ruku, tak jej vsude drzeli. Ted je to uz jen prominentni komunisticky ditko, ktery se placa v kapitalismu.
Vydavatele by meli lustrovat od jakoho povlu zverejnujou clanky.
Nebojte, pane autore, sleduju to věrně :-)
Snažím se prosadit názor - že v bance jsou primární bakovní služby, jejich kvalita a cena - a v tom mají naše banky (všechny!) co dohánět ještě mnoho světelných let. Až doženou kvalitu služeb euroatlantické civilizace, mohou se začít starat o kodex oblékání. Pokud vás v bance obsluhuje polovzdělaný primitiv, a IQ jeho nadřízených (soudě podle manuálů které exploatují) nepřesahuje dnešní datum - drahý oblek působí jen jako naleštěná bída, ale rozhodně nenavodí pocit solidnosti. Představa ž, už je skoro na diagnózu.
Jinak nemám rád zejména komunistické panáčky, co se po pádu doby temna omžili v zahraničí na nějakém rychlokursu "kterak bankéřem snadno a rychle" - a dneska machrujou, jak rozuměj oblečení. No ještě když pindaj o oblečení, tak nevrčim - ale pokud pindaj jak se klienti mají svým kodexem oblékání přizpůsobovat bance, taxem fakt nevrlej.
Ve spořce mám účet i svůj vlastní. Nerad.
Na začátek musím uvést, že světelný rok je délková míra, nikoliv míra časová.
Dále uvedu, že naprosto souhlasím, že v českém bankovnictví jsou ještě pořád značné mezery oproti standardům v tzv. západním světě, ale co už nemohu odsouhlasit, je názor, že kritériem pro porovnání je cena. Stejně, jako v každém státě je velký rozdíl v cenách různých produktů a služeb mimobankovních, tak je tomu i bankovnictví. Ceny kopírují jednak ochotu zákazníků platit, jednak místní zvyklosti a nakonec i snahu o maximalizaci zisku. Srovnám to na něco, co je většině lidí velice blízké: Ceny benzínu. Ropa se po celém světě obchoduje za přibližně stejných podmínek, ale ceny benzínu mají v přepočtu na koruny české rozpětí až do čtyřnásobku nejnižších cen na některých trzích.
Co do kvality, potom je celá problematika posunuta do jiné roviny. Co do technické a parametrové kvality, tam není už rozdílu v produktech "západních" bank a bank českých či maďarských nebo polských. Co se týče erudice a prestiže bankovních úředníků, tam si ještě nějakou dobu budeme s sebou vléct pozůstatky "jiné" výchovy z doby před rokem ´89 a to i v mezi lidmi, kteří profesně museli vyrůstat mezi lidmi, které ta doba "vychovala". Až nejméně za jednu genereci budeme moci říct, že už se žádný stín minulosti na jejich chování nezobrazuje a potom bude i porovnání kvality celého sektoru skutečně možné.
Jasně, že už i teď je mnoho a mnoho pracovníků, co své profesi dělají čest a uspěli by ve srovnání s kýmkoliv na podobném postu v bance třebas v centru Londýna. Ale! je tu pořád více takových, kteří tu celkovou kvalitu snižují a dle mých poznatků jich je zatím víc, než v těch "vzorových" bankách.
No a názor na oblékání dle autora?
Jen těžko lze asi porovnávat oblékání na londýnské "čtvereční míli" s jakýmkoliv jiným bankovním prostředím kdekoliv na světě. Stejně jako nejde porovnávat běžnou denní módu ani mezi dvěma sousedními státy, tak nelze předpokládat, že pracovníci F/O budou nosit stejné obleky jako autorem popisovaní pracovníci.
Na http://www.mesec.cz/clanky/kdyz-klient-smrdi/nazory/ je diskuze k podobnému článku.
Soráč, že jsem Tě tady, TO, neobjevil dříve. Až nyní.
Pro ostatní, o co GO: TO je pracovníkem banky a stojí si za vizuální přetvářkou bankovních úředníků. Já zastávám v bance tanga, kapsáče carga, mikiny, odhalené pupíky atp., když už (aspoň ve Spořitelně) nechali jen nezkušené mladičké holky s dlouhými nalakovanými nehty (ty drápy zrovna nemusím) a ty staré, zkušené, všehoznalé vyházeli - prostě jak chodí většina klientů, tak by se jim měli přizpůsobit i bankéři. Naše banky totiž nejsou skutečnými Bankami jako na západě, ale zprostředkovatelny platebního styku a výplat mezd, důchodů a sociálních příspěvků našim občanům. Dřív tohle zastala nějaká účetní-pokladní v zástěře ve fabrice za pár korun, dnes to podobné dělají bankovní "prodavači" v mramorových palácích a za mnohem větší náklady ...
Když jdu s autem do servisu, taky nemám rád, když se okolo mne motají kravatisti-teoretici, ale radši nějaký technik-praktik v montérkách či plášti. Až budu mít Rollce, tak třeba to kvádro taky budu chtít. A obdobné je to s bankami a s Bankami. Až budu miliardář, taky to kvádro asi přijde na řadu. I když se ale podíváme na nové obyvatele Sejšel, tak taky nechodí či nechodili v obleku ...
autor dr. Vinter by se mel spise zamyslet nad svou komunistickou minulosti, pred tim nez nam zacne prednaset sve arogantni vymysli, jakozto neuspesneho a vyhozeneho manazera, ktereho jiz nikdo nechce zamestnat pro uplnou neschopnost, do te doby dokud jeho Dr. Vinter otec alias STB agent Vítr a za komunistu sef komunisticke Zivnobanky v Londyne, drzel nas synackem ochranou ruku, tak jej vsude drzeli. Ted je to uz jen prominentni komunisticky ditko, ktery se placa v kapitalismu.
Vydavatele by meli lustrovat od jakoho povlu zverejnujou clanky.