Hlavní navigace

Obchodování v Praze s nízkou likviditou

Tomáš Machalický

Evropské akciové trhy dnes otevíraly růstem a následovaly tak páteční pozitivní obchodování na trzích v USA.

Doba čtení: 1 minuta

Akcie v průběhu seance ranní nárůst ztrácely a před koncem obchodování se dostaly lehce do červených čísel. V USA pokračovala výsledková sezóna, z indexu S&P 500 již hospodářské výsledky reportovalo více než 100 firem. Na úrovni tržeb předčilo očekávání 49 % společností, na úrovni zisku je překonalo 72 %.

Tento týden bude v USA pokračovat výsledková sezóna. Mělo by reportovat dalších 170 firem, například Exxon, Apple, AT&T nebo Boeing. Akciový trh v Praze po otevření skokově posílil nad hladinu 950 bodů, následně se celou seanci držel v pásmu 950 až 960 bodů. Na pražském parketu se dnes nejvíce dařilo akciím ERSTE GROUP BANK a VIG, které přidaly více než 2 %, naopak více než 1 % odepsaly akcie mediální skupiny CETV a v sestupném trendu též pokračovaly akcie těžební skupiny NWR.

Celkem se v Praze zobchodovaly akcie v objemu cca. 0,3 mld. CZK, index PX zakončil seanci na hodnotě  953,62 bodů(+1,28 %). Podle mého názoru nízké objemy obchodů naznačují váhavý postoj investorů a v nejbližších dnech, pokud dojde k masivnějšímu obchodování, se můžeme dočkat větších pohybů kurzů.

Našli jste v článku chybu?