Hlavní navigace

Obchodní ředitel ČEZu se zbavuje akcií společnosti

26. 9. 2013
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Obchodní ředitel společnosti ČEZ prodal většinu svých akcií společnosti. To by mohlo ovlivnit jejich cenu. Jak to bude s dividendou?

Hlavní události

Obchodní ředitel ČEZ Alan Svoboda prodával akcie společnosti

Evropské burzy by dnes měly otevřít mírným růstem

Dnes budou v USA zveřejněny pravidelné týdenní údaje z trhu práce a také finální data HDP za druhé čtvrtletí

Analytici Société Générale včera zvýšili cílovou cenu pro akcie německé stavební firmy Hochtief, doporučení zůstává „koupit“

Obchodování na zámořských trzích

Americké akciové indexy včera klesly jen mírně, když zklamaly objednávky zboží dlouhodobé spotřeby po očištění o dopravu, ale tržní očekávání překonaly prodeje nových domů. Dařilo se finančním titulům, naopak o 15 % propadly akcie maloobchodního řetězce J.C.Penney kvůli spekulacím, že firma by mohla mít problémy s likviditou.

Noční obchodování na asijských trzích bylo smíšené. Japonské indexy rostly po informaci, že tamní vláda zvažuje snížení daňové sazby pro firmy. Klesaly naopak burzy v Číně nebo Hong Kongu; např. akcie Li & Fung odepsaly 4 % poté, co důležitý odběratel (americký Wal-Mart) snižuje objem zakázek.

ČEZ

Podle regulatorního hlášení prodal obchodní ředitel společnosti ČEZ Alan Svoboda další akcie společnosti. Po srpnovém prodeji 60 tisíc kusů prodal 24. září dalších 30 tisíc akcií. Svoboda se tak již zbavil podstatné většiny svých akcií ČEZ.

Prodej akcií firmy členem managementu je obvykle vnímám jako negativní zpráva, která by mohla mít dopad na cenu akcií hlavně v krátkodobém horizontu.

skoleni_8_6

Ředitel pro strategii ČEZ Pavel Cyrani včera řekl, že rozšíření Temelína by mohlo ovlivnit dividendovou politiku jen pro zhruba 7–8 let stavby nových bloků, která by zřejmě nebyla dokončena před rokem 2025.

Tento časový horizont je příliš vzdálený na to, aby akcie ČEZ na zprávu významně reagovaly. Většina investorů navíc podle našeho názoru v tuto chvíli s rozšířením Temelína vzhledem k nízkým cenám elektřiny nepočítá.

Autor článku

Autor je analytikem Komerční banky.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).