Hlavní navigace

Obchodní aktivita na akciových trzích byla podprůměrná

26. 4. 2016
Doba čtení: 3 minuty

Sdílet

Výprodejní nálada zasáhla i americký kontinent. Index S&P 500 tak včera odevzdal dvě desetiny procenta.

GE Money Bank půjde na burzu s novým jménem Moneta Money Bank a s upisovací cenou v rozmezí 68 až 85 CZK za akcii.

Výsledky hospodaření O2 za první kvartál byly nepatrně lepší oproti konsensu.

Štěpení akcií Komerční banky proběhne 11. května 2016.

Majoritní vlastník Pivovarů Lobkowicz, firma Lapasan, chce odkoupit zbylý podíl od minoritních akcionářů.

Vedení OKD zváží návrh na insolvenci OKD, pokud se do pátku nedohodne s vládou.

Západoevropské akcie by měly na začátku seance mírně růst.

Ve Spojených státech budou zveřejněny dlouhodobé objednávky zboží a předstihové indikátory PMI a spotřebitelská důvěra.

Výsledková sezóna pokračuje v Evropě údaji za společnosti Fiat Chrysler, MAN nebo BP. Ve Spojených státech reportuje Apple, Procter&Gamble nebo Whirlpool.

Analytici Société Générale zvýšili doporučení pro akcie italského dodavatele těžební techniky Saipem na držet.

Obchodování na zámořských trzích

Výprodejní nálada zasáhla i americký kontinent. Index S&P 500 tak včera odevzdal dvě desetiny procenta. Nedařilo se především energetickým akciím, které negativně reagovaly na pokles cen ropy, nicméně dolů šly i ostatní komoditní firmy. Obchodní aktivita však byla podprůměrná, když zobchodovaný objem dosáhl tří čtvrtin průměrného objemu za poslední tři měsíce. To může mimo jiné souviset i s čekáním na závěry ze zasedání Fedu a BoJ.

V mínusu zahájily dnešní dění na globálním akciovém trhu i asijské tituly. Ztráty ale nedosahují extrémních úrovní, když se pohybují do jednoho procenta. Je patrné, že před zasedáními centrálních bank investoři nechtějí otevírat příliš nových pozic. Rovněž výsledková sezóna příliš impulsů k růstu akcií prozatím nepřinesla. Japonské akcie pak sužuje i posilující tamní měna.

GE Money Bank

GE Money Bank upíše své akcie na pražské burze za cenu od 68 do 85 CZK na akcii, což ji oceňuje mezi 34,7 a 43,5 mld. CZK. Banka se přejmenuje na Moneta Money Bank. Firma nabídne 51% podíl kmenových akcií institucionálním investorům. Nově vydané akcie nabízeny nebudou. První obchodní den na burze je stanoven na 6. května.

O2

Telekomunikační společnost dnes ráno zveřejnila výsledky hospodaření. Zveřejněné výsledky celkově nepatrně překonaly očekávání trhu. Přestože tržby byly mírně slabší, překvapily nižší náklady, což převážilo a zvýšilo ziskovost firmy. Údaje tak hodnotíme mírně pozitivně, cena akcií by mohla jít v reakci na výsledky mírně nahoru.

Komerční banka

Banka uvedla, že 25. dubna 2016 nabylo účinnosti rozdělení akcií Komerční banky. Nominální hodnota akcie ve výši 500 Kč na jednu akcii bude snížena na 100 Kč na jednu akcii. Investor tak bude po rozštěpení akcií držet pětkrát vyšší počet kusů akcií. Příkaz ke štěpení bude proveden ke dni 11. května 2016, od následujícího dne pak bude mít akcie nominální hodnotu 100 CZK. Tržní cena jedné akcie obchodovaná na trhu tak bude od tohoto data rovněž pětinová.

skoleni_29_6

Pivovary Lobkowicz

Hlavní vlastník společnosti Lapasan, která drží v pivovarech 98,55% podíl chce převzít od minoritních vlastníků zbylá necelá 1,5 %. Cena odkupu by měla činit 208 CZK na akcii, stejně jako při předchozím odkupu. O převodu akcií by měla rozhodnout valná hromada.

NWR

Vedení OKD zváží návrh na insolvenci a ukončení činnosti černouhelné společnosti, pokud se do pátku nedohodne s vládou na řešení situace. Skupina Ad Hoc Group se totiž nedohodla na prodloužení termínu, kdy se má se státem dohodnout na podmínkách dalšího provozování společnosti. Nezávazný termín přitom vypršel již minulý pátek. Ministr průmyslu a obchodu označil dosažení dohody do pátku za obtížné.

Autor článku

Autor je analytikem Komerční banky.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).