Hlavní navigace

O2 by nemělo být považováno za součást PPF. Naznačují to i výkupní ceny

19. 6. 2015
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Finanční ředitelka PPF uvedla, že by O2 nemělo být považováno za součást PPF. A potvrzují to i výkupní ceny akcií. Cena za akcie CETIN je nečekaně vysoká, zatímco za akcie O2 je skoro pětinu pod tržní cenou.

Hlavní události

Podle finanční ředitelky PPF je CETIN pro firmu klíčovým aktivem, zatímco O2 finanční investicí.
Evropské akcie by měly zahájit dnešní seanci mírným růstem.
Dnes nebudou zveřejněny žádné klíčové makroekonomické ukazatele.
Výsledky hospodaření dnes v USA zveřejní např. prodejce ojetých automobilů CarMax.
Analytici Société Générale včera mimo jiné doporučili k nákupu akcie francouzské biotechnologické společnosti Poxel.

Obchodování na zámořských trzích

Hlavní americké akciové indexy včera vzrostly přibližně o procento. Vedle zlepšené nálady na evropských burzách mohla být jedním z důvodů také nižší než očekávaná inflace v USA za květen, což podporuje scénář pomalejšího tempa zvyšování úrokových sazeb. Z jednotlivých titulů patřily mezi nejúspěšnější akcie BioMarin Pharmaceutical (+12 % díky úspěchu v testování nového léku).

Obchodování na většině asijských trhů bylo také ve znamení růstu. Japonská centrální banka ponechala v platnosti svou uvolněnou měnovou politiku, což podpořilo tamní indexy. Výrazně naopak klesla šanghajská burza, která se tak po svém raketovém růstu ze začátku roku nyní dostává do pásma korekce.

O2 Czech Republic

Finanční ředitelka PPF Kateřina Jirásková řekla v rozhovoru pro Hospodářské noviny, že CETIN je pro PPF klíčovým aktivem podobně jako např. Home Credit. PPF chce CETIN zcela ovládnout, tento proces ale může trvat relativně dlouho. O2 naopak PPF míní ponechat na burze a nezasahuje do běžného chodu firmy. Podle Jiráskové je O2 po rozdělení de facto finanční investicí. O2 by tak nemělo být považováno za součást PPF. Indikaci dividendové politiky O2 Jirásková neposkytla.

Tento postoj PPF podle našeho názoru naznačily již výkupní ceny, když nabízená cena za akcie CETIN byla nečekaně vysoká, zatímco nabízená cena za akcie O2 je v současné době již skoro 20 % pod cenou akcií na trhu.

Kateřina Jirásková dále v rozhovoru razantně odmítla nedávná kritická slova šéfa pražské burzy Petra Koblice s tím, že PPF vše předala právníkům a ti nyní analyzují možné prostředky obrany.

Autor článku

Autor je analytikem Komerční banky.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).