Hlavní navigace

O akcie Stock Spirits projevila zájem investiční skupina Arca Capital

16. 2. 2016
Doba čtení: 2 minuty

Sdílet

 Autor: Shutterstock
Finanční skupina Arca Capital vlastněná Pavolem Krúpou začala investovat do akcií likérky, které jsou vůči zbytku trhu podhodnocené. Chce koupit více jak 5% podíl.

Člen dozorčí rady Komerční banky nakoupil 280 akcií společnosti.

Západoevropské akciové indexy by měly dnešní seanci zahájit růstem.

Z makrodat se dnes z USA dočkáme předstihového indikátoru výrobní aktivity z okolí New Yorku a kapitálových toků. V Evropě pak bude zajímavý německý ZEW index.

Výsledky hospodaření dnes reportuje například Michelin, Orange nebo Telecom Italia.

Société Générale zvýšila doporučení na koupit pro francouzského výrobce kosmetiky L‘Oréal a naopak snížila na prodat pro amerického producenta fosfátu Mosaic.

Obchodování na zámořských trzích

Americké burzy byly během včerejška zavřené. V Asii pokračoval růst akciových indexů. Nejvíce se dařilo čínským akciím, šenčenský index si polepšil o více jak 4 %, šanghajský přidal 3,3 %. V Hongkongu akcie seanci končí s jednoprocentním ziskem. Přes jedno procento přidaly i burzy v Jižní Koreji, Austrálii nebo Taiwanu. Naopak po včerejším rekordním růstu japonské akcie zakončily jen pár desetin procenta v plusu.

Stock Spirits

Finanční skupina Arca Capital vlastněná Pavolem Krúpou začala investovat do akcií likérky, které jsou vůči zbytku trhu podhodnocené. Dle investora je firma Stock Spirits zdravá, ale dle interních analýz je její současný nepříznivý vývoj ovlivněn buď nekompetentním managementem, který musí být vyměněn, anebo šlo v minulosti o účelové zkreslení výkonnosti firmy, což se Arca Capital pokusí prověřit. Postupně chce skoupit více než 5% podíl, aby mohl mít vliv na důležitá rozhodnutí. Zároveň chystá podat podněty k šetření regulátorům finančních trhů ve všech třech zemích, kde je firma na burze, s tím, zda nedošlo k podvodům v účetnictví a správě společnosti. Pokud se podaří P. Krúpovi získat dostatečný vliv na chod společnosti, bude iniciovat zrušení ředitelství v Londýně a ve hře by bylo i rozdělení firmy na lokální jednotky, protože momentálně mezi nimi stejně nefungují žádné synergie.

skoleni_13_10

Akcie jsou oproti trhu podhodnocené a obchodují se oproti sektoru s velkým diskontem. Skupování akcií na trhu se odrazí ve vyšší poptávce, což by mělo vést k růstu ceny akcií. Zprávu tak vnímáme pozitivně.

Komerční banka

Člen dozorčí rady Petr Laube nakoupil 280 akcií společnosti za cenu 4770 Kč za kus. Nákupy akcií ze strany managementu jsou obecně vnímány jako pozitivní impuls pro růst ceny akcií.

Autor článku

Autor je analytikem Komerční banky.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).