Hlavní navigace

NWR nezveřejnilo kvartální výsledky naplánované na dnešek

18. 5. 2016
Doba čtení: 2 minuty

Sdílet

 Autor: Shutterstock
Těžební společnost NWR měla dnes ráno oznámit výsledky hospodaření za letošní první čtvrtletí.

Akcie VIG se dnes poprvé obchodují bez práva na dividendu 0,60 EUR na akcii.

NWR kvůli úpadku OKD nezveřejnila kvartální výsledky hospodaření naplánované na dnešek.

Západoevropské akcie by dnes měly otevřít mírným poklesem.

Z makroekonomických ukazatelů dnes bude zveřejněna dubnová inflace v eurozóně. Investory bude zajímat také zápis z posledního zasedání americké centrální banky.

Závěr výsledkové sezóny dnes přináší údaje o hospodaření pivovaru SABMiller nebo maloobchodních prodejců Target Corp a Urban Outfitters.

Analytici Société Générale včera snížili doporučení pro akcie německých energetických firem E.ON a RWE z „koupit“ na „držet“.

Obchodování na zámořských trzích

Americké akciové trhy vstoupily do včerejšího obchodování menším poklesem a své ztráty nakonec prohloubily až na necelé procento, přestože údaje o tamní průmyslové výrobě a započatých stavbách překonaly očekávání. Na zhoršený sentiment doplatily všechny hlavní sektory s výjimkou energetického, který podporují rostoucí ceny ropy.

Noční obchodování na asijských burzách přineslo výrazný pokles čínských akcií. Špatnou náladu dokumentuje dvouminutové drama, kdy se indexy v Hong Kongu propadly z 1% zisků do 1,5% ztrát. Zajímavé bylo obchodování v Japonsku; tamní indexy byly v plusu díky pozitivnímu překvapení z vývoje japonského HDP, později ale o většinu zisků přišly a nakonec jen stagnovaly.

VIG

Akcie pojišťovny VIG se dnes poprvé obchodují bez práva na dividendu z loňského zisku ve výši 0,60 EUR na akcii. Březnový návrh výplaty v této výši byl velkým zklamáním, protože se jedná o nejnižší dividendu od roku 2005. Cena akcií VIG by ve dnešním obchodování měla klesnout přibližně o dividendu, tj. asi o 3 %.

skoleni_29_6

NWR

Těžební společnost NWR měla dnes ráno oznámit výsledky hospodaření za letošní první čtvrtletí. Firma ale vydala jen strohé prohlášení, že kvůli úpadku dceřiné společnosti OKD nyní „není v pozici“, aby kvartální výsledky zveřejnila.

Výsledky hospodaření by tak jako tak neměly vliv na cenu akcií, protože obchodování s nimi je pozastaveno na dobu neurčitou. Bude tomu tak nejméně do srpna, kdy je naplánována schůzka věřitelů. Podle našeho názoru se obchodování zřejmě neobnoví už nikdy, protože v důsledku úpadku OKD pravděpodobně dojde k řízené likvidaci NWR

Autor článku

Autor je analytikem Komerční banky.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).