Hlavní navigace

NWR jedná o cenách uhlí pro rok 2014. Firma nevylučuje zlevnění

4. 10. 2013
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

NWR po jednání s odběrateli nevylučuje další pokles cen uhlí. To by pro ni bylo špatnou zprávou, protože i při současných cenách je ztrátová.

Hlavní události

Polská těžební společnost Bogdanka nevylučuje pro rok 2014 další pokles cen uhlí

Evropské burzy by dnes měly otevřít mírným poklesem

Z makroekonomických ukazatelů dnes bude pozornost upřena hlavně na zářijový report z amerického trhu práce

Analytici Société Générale včera zvýšili doporučení i cílovou cenu pro akcie rakouské banky Raiffeisen

Obchodování na zámořských trzích

Americké akciové indexy včera oslabily přibližně o 1 %. Očekávání nedosáhl zářijový index ISM ze sektoru služeb a klesla tak všechna důležitá odvětví. Mezi poražené patřily např. akcie farmaceutické společnosti Eli Lilly (-3,5 %) po prohlášení, že bude obtížné dosáhnout dříve zveřejněného cíle tržeb pro rok 2014.

Noční obchodování na asijských trzích bylo také ve znamení poklesu když se nedařilo hlavně japonským indexům. Kontinentální index tak zřejmě po více než měsíce zaznamená týdenní ztrátu. Čínské trhy budou kvůli svátkům uzavřené až do 8. října.

legislativni_zmeny_21

NWR

Generální ředitel polské těžební společnosti Bogdanka Zbigniew Stopa včera řekl v rozhovoru pro polskou tiskovou agenturu PAP, že firma nyní jedná s odběrateli o cenách uhlí pro rok 2014 a nevylučuje další meziroční pokles cen. Z. Stopa dále uvedl, že druhé pololetí nejspíš nepřinese zlepšení ceny uhlí a výsledky hospodaření Bogdanky tak asi budou horší než za letošní první půlrok.

NWR letos prodává energetické uhlí v průměru za 60 EUR/t (bez zohlednění prodejů zásob méně kvalitního uhlí za nižší cenu) a další snížení cen by bylo špatnou zprávou, protože firma je ztrátová i při současném nastavení cen. Na druhou stranu, informace o možném poklesu cen energetického uhlí v příštím roce není nová a mohla by tak již být alespoň částečně zakomponována v ceně akcií NWR.

Autor článku

Autor je analytikem Komerční banky.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).