Hlavní navigace

NWR dojednala měkčí kovenanty na úvěry

Petr Bártek

NWR dojednala nové kovenanty pro 78 mil. EUR úvěr od ECA. Plnění původních kovenantů nebude do 30.9.2013 testováno

Doba čtení: 2 minuty

NWR dojednala měkčí kovenanty na úvěry

Dále, pro období do konce roku 2013 se povolený poměr čistého dluhu k EBITDA posouvá ze 3,25 násobku na 5.0 násobek a minimální krytí čistých finančních nákladů z EBITDA se posouvá ze 3,5 násobku na 2,0 násobek. Kovenanty byly posunuty i u aktuálně nevyužívané 100 mil. EUR RCF linky (NWR). Očekáváme, že výsledky NWR v 1H 2013 budou velmi špatné kvůli slabým cenám uhlí, zlepšení ale očekáváme ve druhé polovině roku. Předpokládáme, že firma by se tak měla udržet nad nově nastavenými kovenanty. NWR v současnosti nemá problémy s likviditou a byla by v případně potřeby schopna ECA úvěr splatit. Zpráva je mírně pozitivní. Petr Bártek, (Analytik), +420 224 995 227

Ranní komentář: Dnes vychází březnová data z trhu práce v USA

Včera americké akciové indexy lehce rostly (S&P 500 +0,40 %, Nasdaq +0,20 %). Počet týdenních žádostí v nezaměstnanosti sice vzrostl na 385 tis. (konsensus počítal s 353 tis.), negativní vliv na to ale měly Velikonoce kvůli své „pohyblivosti“ v kalendáři, což zhoršuje statistické očišťování. ECB ponechala sazby beze změny s tím, že před další změnou chce nejdříve dále monitorovat současnou hospodářskou situace v eurozóně. Očekává oživení v 2. polovině roku, ale současně vnímá rizika na spodní straně svého výhledu. V 14:30 SELČ se zveřejňují březnová data z trhu práce.

dan_z_prijmu

Očekává se meziměsíční stagnace míry nezaměstnanosti na 7,7 % a meziměsíční pokles počtu vytvořených míst z relativně vysokých úrovní z února. Akcie Facebooku zareagovaly na představenou zlepšenou aplikaci pro Android, která by měla zajistit větší integraci s tímto systémem, růstem o 3,1 %. Asijské akciové indexy se obchodovaly smíšeně. V Japonsku ještě dozníval efekt z představených stimulačních opatření ze strany japonské centrální banky. Naopak se nedařilo akciím v Hong Kongu kvůli obavám z možných dopadů nového chřipkového viru H7N9 především na turistiku, tzn. například letecké společnosti (Nikkei 225 +1,88 %, Hang Seng –2,60 %).

V rámci indexu Nikkei225 nejvíce rostl finanční sektor a naopak nejvíce klesal sektor ropa a plyn. V 11h SELČ vychází únorové maloobchodní tržby za eurozónu (oč. –0,4 % m/m, –1,2 % r/r). Evropské akciové indexy otevřely lehce v mínusu. Pražská burza začala obchodování v blízkosti včerejšího závěru. Martin Krajhanzl (Analytik)

Našli jste v článku chybu?